Коли переглядаєш фотознімки криниць у різних населених пунктах, одразу ловиш себе на думці: яка криниця – така шана до води. У Житомирській області ще збереглися цілі витвори мистецтва – колодязі з химерним різьбленням, шпилями і навіть ліпленням.
Зображеннями криниць, відзнятими в містечках і селах Житомирської області, 10 лютого у фейсбук поділився велофотограф Петро Грушко.
На його знімках - криниці-«журавлі», ковані, мальовані, вуличні й дворові. При церквах завжди з хрестами угорі та огородженням.
«Криниця - народний символ України. Це символ святості, чистоти, високої духовності, а також спадкоємності поколінь. Довкола джерел з цілющою водою споруджували каплички, поставали монастирі, будувалися оздоровчі курорти. На жаль, в наш час далеко не у всіх криницях вода придатна для споживання, але коли бачиш, що криниця доглянута, гарно оздоблена, то й вода в ній зазвичай дуже смачна. Коли в спекотну погоду весь день крутиш педалі, ковток криничної води втамовує спрагу, додає сили і наснаги. В цій добірці до традиційних сільських криниць додав ще й деякі цілющі джерела, які, по суті, є тими ж криничками, з яких витікає цілюща вода», - написав фотограф-мандрівник.
В’їзди в міста Житомирської області авторства Петра Грушка дивіться тут, в села – тут. Найсмішніші й наромантичніші топоніми – тут. Який вигляд має ТОП-30 найцікавіших сіл Житомирської області за версією мандрівника, дивіться тут. У якому стані перебувають старовинні палаци та маєтки Житомирської області - тут.