Суспільство

Держпродспоживслужба перевірила страви у навчальних закладах Житомирської області та знайшла відхилення

5 березня 2019, 15:03

Аби оцінити якість харчування дітей у навчально-виховних закладах, спеціалісти Держпродспоживслужби Житомирської області здійснюють державний нагляд та моніторинг стану харчування дітей у школах і садочках. Відповідно до результатів їх проведення, встановлено, що протягом останніх років спостерігається тенденція до збільшення кількості проб готових страв, які не відповідають гігієнічним нормативам.

Про це повідомляє головне управління Держпродспоживлужби в Житомирській області.

«Так, питома вага проб з відхиленнями по калорійності у 2018 році в навчальних закладах області становила 20,9% проти 9,5% у 2017 році (5,5% у 2016 році) (виділено редакцією)», – інформують в управлінні.

Тут також відмічають, що показники відхилень по калорійності готових страв у 2018 році, порівняно із 2017 роком, зросли, як у місті Житомирі, так і у всіх районах області. При цьому перевищують середньообласний показник нестандартних проб з відхиленнями по калорійності показники в навчальних закладах Андрушівського, Брусилівського, Хорошівського, Лугинського, Любарського, Малинського, Народицького, Новоград-Волинського, Пулинського, Овруцького, Попільнянського, Радомишльського, Романівського і Черняхівського районів.

«Показник відхилень бактеріального забруднення готових страв також продовжує зростати з року в рік, і становив по області у 2018 році 8,8% проти 6,9% у 2017 році (2,2% у 2016). Випадки бактеріального забруднення готових страв реєструвалися у навчальних закладах всіх районів області крім Народицького району та м. Житомира (виділено редакцією)», – зауважують у Держпродспоживслужбі.

Показник позитивних змивів з обладнання, розроблювального інвентарю, посуду, рук та санітарного одягу працівників харчоблоків на умовно-патогенну мікрофлору у 2018 році становив 6,0%, проти 6,9% у 2017 році (6,4% у 2016 році). Вище середньообласного показник позитивних змивів зареєстровано у навчальних закладах Андрушівського, Бердичівського, Хорошівського, Житомирського, Коростенського, Лугинського, Любарського, Народицького, Овруцького, Ружинського, Черняхівського районів.

Випадки незадовільної термічної обробки готових страв у 2018 році зареєстровано в навчально-виховних закладах Баранівського, Житомирського, Коростишівського, Лугинського та Новоград-Волинського районів (необхідно відмітити, що у 2016 році відхилень від гігієнічних нормативів щодо термічної обробки готових страв в навчально-виховних закладах області виявлено не було).

«Викладене безумовно свідчить про порушення у дотриманні санітарно-гігієнічного, протиепідемічного режимів та порушення технології приготування страв в закладах освіти та безвідповідальне ставлення працівників закладів до виконання своїх функціональних обов’язків. Все це може призвести до росту захворюваності на гострі кишкові інфекції та виникнення харчових отруєнь серед дітей», – роблять висновок в управлінні Держпродспоживлужби.

Щодо виявлених випадків порушення вимог санітарного законодавства в організації харчування дітей та стосовно фактів невідповідності якості готових страв гігієнічним вимогам спеціалістами Держпродспоживслужби області було надано керівникам навчально-виховних закладів 67 приписів та розпоряджень, підготовлено та направлено 128 інформаційних листів з пропозиціями про вжиття заходів, передано до прокуратури та правоохоронних органів 1 справу, направлено в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування 12 аналітичних довідок та 41 доповідну.

Нагадаємо, 1 березня на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій розглядалось питання щодо ситуації з груповим захворюванням дітей в ЗОШ №28, було прийнято протокольне доручення протягом березня провести лабораторне дослідження питної води в житомирських школах.

Як повідомляв Житомир.info, влітку 2018 року головне управління Держпродспоживлужби в Житомирській області перевіряло якість харчування у закладах оздоровлення і відпочинку дітей. За результатами перевірок утилізували 34 кг продуктів, а керівникам та власникам закладів направили 229 приписів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба дитина харчування  
Матеріали по темі