Місто

У Житомирі комісія повторно розгляне питання заборони допуску нещеплених дітей у навчальні заклади

5 березня 2019, 15:51

На наступному тижні комісія з питань ТЕБ і НС повторно розгляне питання щодо заборони допуску нещеплених дітей до шкіл та дитсадків Житомира. Про це сказав мер Житомира Сергій Сухомлин 5 березня під час спілкування із батьками, які вчора, 4 березня, влаштували мітинг під стінами мерії.

Зустріч пройшла за участі лікарів, яких запросили, аби ті проконсультували тих батьків, діти яких мають певні протипоказання до щеплень.

«Ми вчора збиралися і розглядали проблему, яка виникла в результаті кампанії по вакцинації по школам і садочкам. І дуже багато зауважень було від батьків з того приводу, що у деяких дітей є протипоказання по вакцинації, є довідки, що в результаті других вакцин є антитіла в тілі від цих хвороб. В мене прохання зараз до лікарів: подивитися і максимально індивідуально підійти до кожної дитини. У нас вже відсоток досить великий по школам і садочкам вакцинованих. Зараз можна дозволити індивідуально підійти до кожної дитини для того, щоб на законних правах вона могла ходити в садочок і в школу, якщо дитина дійсно хвора чи є якісь протипоказання. А далі будемо збирати міську комісію, дивитися по кожній школі, бо я сам не можу прийняти ніяких рішень. І по кожній школі будемо приймати вже інше рішення з приводу продовження кампанії про вакцинацію», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Після виступу мера у сесійні залі спалахнула суперечка між присутніми. Зокрема, батьки продовжити аргументувати свою позицію, а влада міста свою.

До батьків звернулася заступник Житомирського міського голови Вікторія Краснопір, яка запропонувала завершити конфлікт та у закритому режимі поспілкуватися із лікарями окремо по кожній ситуації.

«Давайте ми припинимо дискусії на цьому етапі. Я була б дуже рада, якщо ми знайшли спільне конструктивне рішення. Але, на жаль, ми трактуємо одне й те саме законодавство по-різному. Якщо ви хочете, ви маєте право відстоювати свою позицію у судових органах. Оскільки ми запросили сьогодні крім батьків досить широку спільноту лікарів міста Житомира, які обслуговують також дітей. Ми сьогодні розглядаємо питання по тих дітях, у яких є довідки і підстави вважати, що вони не можуть робити профілактичні щеплення. Для цього ми зібрали лікарів, відірвали їх від роботи. Стосовно тих дітей, які не мають протипоказань, вони мають зробити профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень для того, щоб відвідувати, як написано в законі, виховні, навчальні та оздоровчі та інші дитячі заклади», - наголосила заступник Житомирського міського голови Вікторія Краснопір.

За словами Сергія Сухомлина, упродовж тижня комісія з питань ТЕБ і НС буде вивчати ситуацію із захворюваністю по-кожному навчальному закладу окремо, опісля повторно надасть свої висновки.

За період з 01.01.19р. по 05.03.19р. (включно) в м. Житомирі зареєстровано 160 випадків захворювання на кір, з них 70 дорослих (43,8%), та 90 дітей (56,2%). Серед всіх захворілих дітей неорганізованих – 38, організованих – 52 дитини. Захворювання були зареєстровані в 21 організованому колективі. Крім того, зареєстрований спалах кору в навчально – виховному комплексі № 11.

Нагадаємо, у Житомирі заборона допуску нещеплених дітей до навчання 4 березня вивела майже півсотні батьків на мітинг під стіни міської ради.

Як повідомляв Житомир.info, 4 лютого 2019 влада Житомира пояснила механізм заборони допуску невакцинованих дітей до навчання. Станом на 21 лютого 2019 найбільше хворих на кір дітей зареєстровано у НВК №11 м. Житомира – 16. У яких іще навчальних закладах виявлено кір і по скільки випадків – тут. 1 березня 2019 року батьки житомирських дітей ходили в мерію, вимагаючи у чиновників припинити «дитячий геноцид», який полягає у недопуску до освітнього процесу дітей без щеплення вакциною КПК.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сухомлин Краснопір щеплення вакцинація кір  
Матеріали по темі