Місто

Як влада Житомира та області планує об’єднувати міські та приміські маршрути і коли цього чекати

13 березня 2019, 17:52

У Житомирі міськрада спільно з облдержадміністрацією працюють над розробкою єдиної схеми маршрутів, яка врегулює питання міських та приміських перевезень. Якою має бути нова сітка пасажирських перевезень – роз’яснює мер міста Сергій Сухомлин.

«Не буде міських чи приміських маршрутів. Буде єдина сітка, яка буде об’єднувати і давати доступ до міста громадам, які знаходяться навколо Житомира, мінімальне дублювання комунального транспорту і це прибере суперечки, які є зараз - міські маршрути перевозять пільговиків, а приміські ні. ОТГ навколо Житомира готові підписувати договори і робити компенсацію чи комунальному підприємству, чи приватним перевізникам, які будуть працювати по цій схемі. Також у цій схемі будуть валідатори, для того щоб ми чітко рахували пільгового пасажира, розуміли хто і на яку суму, яку надає послугу. Диференційована оплата по картці - менша, разовий білет буде коштувати набагато більше. Між карткою житомирянина і разовим квитком мінімум диференціація буде 20 - 25% різниці, якщо громади не будуть компенсувати частину цих коштів. Адже ми, громада міста Житомира, своїми податками надаємо допомогу ТТУ, фактично 90 млн грн на рік. Тому, ці громади, які навколо Житомира, якщо хочуть пільгового перевезення для своїх пенсіонерів і інших категорій громадян вони також повинні за це платити», - розповідає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Окрім іншого, каже міський голова, визначають як і хто відповідатиме за нову транспортну сітку та відпрацьовують механізм проведення конкурсів для перевізників на обслуговування того чи іншого маршруту. В облдержадміністрації у свою чергу наголошують: спільний проект допоможе забезпечити громади якісними послугами у сфері перевезень і задовольнити потреби пасажирів.

«Якщо брати Житомир, то маршрутна мережа перенасичена, кількість міських, приміських маршрутів, плюс ТТУ - завелика кількість автобусів. Для того, щоб якимось чином покращити якість пасажирських перевезень, ми маємо зменшити кількість рухомого складу по Житомиру, при чому збільшити пасажиромісткість рухомого складу. Тобто, кількість рейсів буде менша, але автобуси будуть більшими. Тут ми маємо вирішувати, ми хочемо, щоб у нас кожну хвилину приходив автобус, або маршрутка, чи 15 хвилин. Ми розробляємо маршрутну мережу не під перевізника, а під пасажира. Та вся маршрутна мережа, яка буде затверджена, вона буде виставлена на відкритий конкурс, будуть виставлені певні вимоги до рухомого складу і той перевізник, який не зможе надати пропозицію по нашій вимозі, він просто не зможе прийняти участь у конкурсі і на тому все», - пояснює начальник управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської ОДА Роман Крисюк.

Завершити розробку проекту «транспортної революції» планують наприкінці квітня і обіцяють представити її на загал не зволікаючи, одразу після прийняття.

Нагадаємо, на брифінгу 1 березня голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич зазначив, що до травня планують розробити єдину схему маршрутів, яка врегулює міські та приміські перевезення в Житомирі.

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2018 року мер Житомира Сергій Сухомлин розповів про те, що об’єднання міських та приміських маршруток наразі відкладається, але схема уже розроблена. Про приміські маршрутки також говорили з заступником міського голови Дмитром Ткачуком у «Темі дня» на Житомир.info. «Приміські маршрутки для Житомира - це паразит, який присмоктався, вимиває платного пасажира та збирає доходи», - так тоді відізвався про приміських перевізників Дмитро Ткачук.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт маршрутка перевізник Сухомлин Крисюк  
Матеріали по темі