Влада

У Житомирі на тренінгу для освітян та соцпрацівників Марина Порошенко розповіла про реформування інтернатних закладів

21 березня 2019, 14:14

У Житомирі 21 березня дружина президента України Марина Порошенко взяла участь у тренінгу щодо впровадження реформи інституційного нагляду і виховання дітей. На заході були присутні спеціалісти галузі освіти, охорони здоров'я, соціальних служб та представники влади області.

За словами Марини Порошенко, головна мета реформи – зменшити кількість дітей, які виховуються в інтернатах та збільшити кількість дитячих будинків сімейного типу і патронажних сімей.


«На разі в Україні реформа інституційного нагляду і виховання дітей дуже актуальна. Це є логічним продовженням реформи інклюзивної освіти, яку вже протягом трьох років фонд Порошенка у співпраці разом із Міністерством освіти і науки впроваджуємо в Україні. І я знаю, що саме зараз триває в Житомирській області пілотний проект за підтримки британської фундації Lumus по деінституалізації і я впевнена, що ці два проекти покликані захистити права дітей в Україні. На сьогоднішній день в Україні працює 800 дитячих закладів, в яких знаходиться 106 тисяч дітей. Вони ізольовані від своїх сімей і з них 600 тисяч - діти-сироти. Тому наше з вами завдання зробити їхнє перебування, виховання таких дітей в сімейних умовах, або в умовах наближених до сімейних, коли діти можуть отримувати і освітні, і медичні, і соціальні послуги вже знаходячись в громадах», – розповідає дружина президента України Марина Порошенко.

Представники міжнародного фонду Lumos зазначають: реформа вже мала успіх у країнах Європи.

«Головною місією Lumos є припинення розміщення дітей в інтернатних закладах для того, щоб у кожної дитини була сім'я. Є позитивний досвід, перевірений досвід, що реформа діє, реформа можлива, і вона можлива в Україні. Можливо, навіть, якісніше, швидше і якісніше ніж, наприклад, у Молдові, яка має інші ресурси та рівень розвитку. Я можу сказати, що з нашої міжнародної перспективи, такі результати ставлять Україну на перше місце серед інших держав в регіоні», – говорить координатор міжнародного фонду Lumos в Україні Галина Булат.

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич зауважив, що Житомирщина стала першою, яка прийняла програму деінституалізації та має на меті оптимізувати більшу кількість інтернатних закладів області за 5 років.

«Ми велику частину тих закладів, які знаходяться на території області, оптимізуємо. І я скажу, що в цьому є дуже правильне і розумне рішення. Ми поступово до цього рухаємося. І ще раз хочу наголосили, що не йде мова про закриття, ми говоримо про наближення цих дітей до умов сімейного виховання. І хотів би сказати: я переконаний в тому, що сьогодні ми зможемо зробити багато для цих дітей, а в подальшому ці діти зможуть багато що зробити для нашої держави», – каже голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Нагадаємо, Житомирська область першою відгукнулася на ініціативу благодійної фундації всесвітньо відомої письменниці, авторки «Гаррі Потера» Джоан Роулінг реформувати інтернатні заклади, в яких живуть діти з неблагополучних сімей.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2017-го представники БО «Lumos», Уповноважений Президента з прав дитини та голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підписали меморандум про співпрацю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Марина Порошенко тренінг інтернатні заклади  
Матеріали по темі