Місто

Житомиряни винні водоканалу понад 32 млн грн, на підприємстві створили відділ для роботи з боржниками

21 березня 2019, 16:49

Станом на 1 березня 2019 року 33 637 житомирян за послуги водопостачання та водовідведення заборгували підприємству 32,4 млн.грн. Із них прострочена заборгованість — 21,8 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

«Серед житомирян є боржники, які не реагують на звернення підприємства. У такому випадку єдиний вихід з ситуації – звернення підприємства до суду. За рішенням суду боржник має відшкодовувати не лише суму боргу, але й судовий збір. Абоненти, у яких відбувається стягнення боргів за рішенням суду, не тільки втрачають на сплаті судового збору. Тим, хто вже отримував субсидію, але припинив сплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги, надання субсидії може бути припинено за поданням підприємств-надавачів послуг», – зазначають у прес-службі.

Тут також зауважують, що є й така категорія громадян, яка взагалі не платить за користування послугами і фактично живе за кошти громади міста.

У КП «Житомирводоканал» налічується:

- 536 абонентів з боргом від 5 до 10 тис. грн (середня заборгованість 6930 грн);
- 273 абоненти з боргом від 10 до 20 тис. грн (середня заборгованість 13885 грн);
- 156 абонентів з боргом понад 20 тис. грн (середня заборгованість 29414 грн).

«Є абоненти, борг яких сягає понад 40 тис. грн. Звертаємо увагу на те, що у боржників за рішенням суду може бути заарештовано будь-яке майно, а якщо сума боргу перевищує розмір двадцяти мінімальних зарплат, виконавча служба має право в рахунок боргу продати на аукціоні єдине житло боржника», – застерігають у міській раді і наголошують: у разі виникнення проблем з оплатою послуг абоненту варто звернутися до КП «Житомирводоканал» і разом шукати шляхи виходу із ситуації.

1 лютого на підприємстві створили окремий відділ для роботи із боржниками, який проводить роботу зі споживачами: розносить повідомлення про заборгованість, допомагає вирішити питання з оформленням договорів реструктуризації боргу та оформленням пільг, субсидій, встановленням лічильників води. Злісних боржників підприємство змушене відключати від послуг водовідведення. Для поновлення надання послуг водовідведення таким абонентам доводиться не лише гасити заборгованість, а й оплачувати роботи з поновлення підключення до каналізаційної мережі, а це — 1901, 88 грн.

У міськраді зауважують, що в окремих абонентів критична ситуація з платежами виникає саме через те, що у помешканні зареєстровано людей більше, ніж проживає фактично. Тож для запобігання зростання суми нарахувань внаслідок розподілу обсягів води (відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»), що надійшла в будинок, та виникнення заборгованості, усім абонентам радять встановлювати індивідуальні прилади обліку в квартирах та контролювати власне споживання.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 1 серпня 2018 року загальна заборгованість населення перед КП «Житомирводоканал» складала 31,4 млн грн. У водоканалі обурювалися тим, що серед боржників були відомі в Житомирі підприємці, політики і громадські діячі. Тоді ж у «Житомирводоканалі» нарікали, що через боржників не можуть якісно надавати послуги, й опублікували перелік будинків з найбільшими боргами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода водоканал Житомирводоканал борг боржник  
Матеріали по темі