Влада Житомира збирається надати дозвіл на приватизацію рекламною агенцією одного з 4 орендованих нею приміщень на вулиці Гагаріна, іншою – нежитлового приміщення по вулиці Перемоги.
Проекти рішень сесії про приватизацію нежитлових приміщень на вулицях Гагаріна, 47 та Перемоги, 47 у Житомирі 19 квітня оприлюднили на сайті міської ради.
Так, на сесії Житомирської міськради депутатам запропонують підтримати рішення про приватизацію двох об’єктів малої приватизації:
– нежитлового приміщення Житомирської міської ОТГ площею 84,1 кв. м на вул. Перемоги, 47, що перебуває на балансі комунального підприємства «ВЖРЕП №5», шляхом викупу орендарем ПП «Люкс Дизайн» із зарахуванням йому вартості невід’ємних поліпшень;
– нежитлового приміщення Житомирської міської ОТГ площею 113,9 кв. м на вулиці Гагаріна, 47, що перебуває на балансі комунального підприємства «Гагарінське» Житомирської міськради, шляхом викупу орендарем – ТОВ «Доріс Адвертайзинг» із зарахуванням вартості невід’ємних поліпшень.
І ПП «Люкс Дизайн», і ТОВ «Доріс Адвертайзинг» - це рекламні агентства, зареєстровані в Житомирі. Засновником та керівником «Люкс Дизайну» є Наральник Ярослав Володимирович, співзасновником і одним з трьох бенефеціарних власників ТОВ «Доріс Адвертайзинг» є Сергій Козлов, який у 2016 році як ФОП за 1,1 мільйона гривень ремонтував скандальний «Дім української культури».
Приміщення на Перемоги, 47 входить до переліку об’єктів комунальної власності Житомирської міської об’єднаної територіальної громади, що підлягають приватизації у 2019 році. Приміщення на Гагаріна, 47 на першому поверсі будівлі КП «Гагарінського» значиться в переліку перехідного окремого майна, орендарі якого отримали дозвіл на невід’ємні поліпшення ще у 2018 році:
У 2018 році ТОВ «Доріс Адвертайзинг» претендувало на викуп відразу 4 приміщень загальною площею майже 280 кв. м на вулиці Гагаріна, 47, ще одне на 25 «квадратів» за тією ж адресою збиралося викупити ТОВ «Рекламне джерело», співзасновником якого є той же Сергій Козлов:
Нагадаємо, у 2017 року одне з приміщень на Гагаріна, 47 викупив ФОП Духовний (за 661 тис. грн), інше - ФОП Яцюк (за 1,7 млн грн).
Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2019 року міська рада 14 лютого оприлюднила рішення сесії про перелік об’єктів комунальної власності Житомирської міської об’єднаної територіальної громади, що підлягають приватизації у 2019 році. У додатку – п’ять об’єктів соціально-культурного призначення та 48 – окреме майно, де 16 приміщень – перехідні з 2018 року.
Про схему приватизації комунального майна через «поліпшення» у 2016 році розповідав голова бюджетної комісії та тодішній радник міського голови Юрій Мойсеєв. Коротко схема така: спочатку приміщення береться в оренду, потім орендар поліпшує стан приміщення на щонайменше 25% від його оціночної вартості на момент здачі в оренду, а потім має право на викуп цього приміщення. Зазвичай, ціна, за якою такі приміщення «викуповують», невелика.