В Україні в близько 50% міських шкіл діти навчаються у переповнених класах у 2-3 зміни, тоді як 30% шкіл у сільській місцевості мають недостатню кількість учнів.
Про це 19 квітня під час дискусії Українському кризовому медіа-центрі повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Переповнені школи – проблема не лише Києва, але й багатьох обласних центрів, особливо у Луцьку, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, Дніпрі. Школи із другою зміною є більш ніж у 2/3 обласних центрів», - інформує Український кризовий медіа-центр.
У наведеній таблиці повідомляється, що в Житомирі 65,9% шкіл, де в класах навчається понад 27 учнів, та 9,1%, де діти вчаться у дві зміни (до прикладу, у сусідній Вінниці таких 32,6%, а в Ужгороді, Харкові, Херсоні та Миколаєві жодної):
Таблиця з сайту Українського кризового медіа-центру
«Ми аналізували диспропорцію між обсягами будівництва житла та соціальної інфраструктури, і бачимо, що є місця, де житла будується більше, ніж інфраструктури… Ми плануємо посилити контроль за будівництвом, щоб коли будується нове житло – обов’язково будувалися дитсадки і школи», – каже Лев Парцхаладзе.
Нагадаємо, у 2018/19 навчальному році у Житомирі на 17 збільшилася кількість шкільних класів та груп продовженого дня. Також у житомирських школах є 141 клас з інклюзією, де навчаються 211 учнів з особливими освітніми потребами.
Як повідомляв Житомир.info, у 2018/19 н.р. у Житомирі кількість першокласників більш ніж удвічі перевищує чисельність випускників, а влада міста хоче щороку відкривати по одному новому дитсадку.