Лише п’ята частина випускників українських шкіл у 2018 році вирішила продовжити навчання у професійно-технічних закладах, а більшість обирає вузи, хоча на ринку праці затребуваними лишаються саме фахівці робітничих професій.
Про це йдеться у публікації на сайті Житомирського обласного центру зайнятості від 24 квітня.
Під час заходу, присвяченому Всесвітньому дню охорони праці, заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева висвітлила проблемні питання працевлаштування та зайнятості молоді в області. Вона повідомила, що молоді люди до 35 років складають третину серед загальної чисельності безробітних. З початку року статус безробітного в області мали 7 000 молодих осіб, що на 450 осіб менше, ніж торік за цей період. Працевлаштувати вдалося трохи більше 3200 молодих осіб.
Одна з головних проблем з пошуком роботи для молоді, як зазначила Тетяна Касімцева, це невідповідність їхньої освіти запитам ринку праці. Більшість вакансій нині потребують фахівців робітничих професій, тоді як серед безробітних переважають спеціалісти з вищою освітою.
«За минулорічною статистикою, лише 20% українських випускників шкіл обрали навчання в професійно-технічних закладах. Серед безробітних Житомирщини співвідношення випускників профтехнічних і вищих закладів наразі складає 1 до майже 6. Так, цьогоріч користувались послугами служби зайнятості 39 випускників ПТУ і 218 – випускників вузів. Ринок праці перенасичений спеціалістами з вищою освітою, і їм досить проблемно знайти роботу» – констатувала Тетяна Касімцева.
У службі зайнятості також зауважують, що молоді непросто розпочати трудовий шлях і через відсутність практичного досвіду, низьку адаптованість та підвищені очікування від роботи щодо престижу, розміру заробітку, характеру й умов праці.
Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2019 року у Житомирському обласному центрі зайнятості називали вакансії з найвищим рівнем зарплати. Найбільш оплачуваними вакансіями були слюсар, електрогазозварювальник, водій.