У місті Олевськ Житомирської області на вулиці Свято-Воздвиженській горіла бочка, в якій знаходиться невідома речовина. Отрутохімікати, а це близько 3 тонн, вступили в хімічну реакцію, внаслідок чого виділявся їдкий дим.
Про це 7 травня повідомив офіційний сайт Олевської об’єднаної територіальної громади.
Зазначається, що така ситуація могла скластися внаслідок загоряння або підпалу трави на місці події.
У суботу, 4 травня, зібралось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської райдержадміністрації, аби прийняти рішення щодо ліквідації хімічної реакції.
«Було вирішено рекомендувати Олевському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області спільно з Олевським міжрайонним відділом ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» терміново повідомити населення про забруднення атмосферного повітря їдким димом невідомого походження, надати рекомендації населенню щодо перебування на відкритому повітрі, вживання городини та питної води з колодязів, провести лабораторне дослідження атмосферного повітря на межі житлової забудови в межах технічної можливості лабораторії. Відібрати та дослідити зразки питної води в лабораторіях», – йдеться у повідомленні.
Міський голова Олег Омельчук, відвідавши місце події, зауважив, що необхідно зробити кваліфікаційний висновок та, за необхідності, призупинити навчання в Олевській ЗОШ № 3, яка знаходиться найближче до території.
Як виявилось на місці пригоди, невідомі вже поцупили частину бочки, яку відрізали спецслужби, щоб загасити реакцію.
Сайт Олевської ОТГ також інформує, що в понеділок, 6 травня, знову зібралось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Андрій Мілянович повідомив, що, за результатами досліджень вмісту хімічних речовин (азоту діоксид, оксид вуглецю, ангідрид сірчастий) в атмосферному повітрі, 4 травня було перевищення норм, а вже 5 травня показники були в нормі.
Начальник Олевського районного сектору управління ДСНС України в Житомирській області Віктор Стужук повідомив, що підстави для введення надзвичайної ситуації він не бачить. За його словами, НС можна ввести, коли в епіцентрі забруднення перевищення показників більше, ніж в 100 разів. Тому запропонував оголосити підозру на надзвичайну ситуацію за класифікатором 10410 – НС внаслідок наявності в ґрунті шкідливих речовин.
«Міський голова Олег Омельчук відмітив, що потрібно вивчити питання, чи необхідно відселити місцевих жителів із зони забруднення. Крім того, потрібні рекомендації по обмеженню», – йдеться у повідомленні.
Тож було вирішено ще раз провести лабораторні дослідження атмосферного повітря та визначити межі забруднення. Для цього була створена робоча група у складі трьох чоловік, до якої увійшов, зокрема, заступник міського голови Сергій Мельник.
Олевські рятувальники провели роботи зі зварювання дверей бочки з метою тимчасової герметизації та доступу до отруйної речовини. Пізніше відбуватиметься перезатарювання речовин у відповідні ємності. А мер Олевська зауважив, що необхідно провести дослідження у сільських населених пунктах, де також зберігаються отрутохімікати для того, щоб уникнути такої ж ситуації.
P. S. Близько 15.30 год. 8 травня заступник Олевського міського голови Сергій Мельник у коментарі Житомир.info зазначив, що наразі про відселення людей мова не йде.
«Ще сьогодні збиралася комісія. Про відселення питання не стоїть. Можливо, буде введено немасштабний надзвичайний стан, але тільки тоді, коли будуть результати аналізів», – зазначив Сергій Мельничук.
Фахівець зі зв'язків з громадськістю ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Галина Заріцька поінформувала, що 7 травня у Житомирі з цього приводу збиралася комісія з питаньТЕБ і НС.
«Вчора в управлінні ДСНС України в Житомирській області було засідання Державної комісії з питань техноекологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні, зокрема, був присутній голова Олевської РДА. В результаті засідання було вирішено віднайти кошти для вивезення та утилізації непридатних пестицидів і агрохімікатів з тієї території. Мови про відселення чи припинення навчального процесу в школі не було», – розповіла Галина Заріцька.
Як повідомляв Житомир.info, у 2014 році в смт Романів Житомирської області чоловік копав канаву біля своєї земельної ділянки та знайшов сховище отрутохімікатів.