Місто

Урочистості біля «вічного вогню» у Житомирі закінчилися частуванням солдатською кашею

9 May 2019, 14:29

9 травня більше тисячі житомиряни, тримаючи у руках портрети рідних, які загинули у Другій світовій війні та на Сході, ходою пройшли від площі Перемоги до монумента Слави. Біля «вічного вогню» вони хвилиною мовчання та покладанням квітів віддали шану загиблим.


Серед присутніх і ті, хто безпосередньо був свідком тим буремних років.

«Для мене День перемоги - це, як кажуть, частина мого життя, можна згадати про все – і про життя до війни, і життя після цієї розрухи. Мені йшов 9 рік, я закінчив тоді 1-й клас. Батька забрали на війну, нас було шестеро дітей, всі хлопчики були, я був найстарший, в сім'ї бабуся жила, їй прийшло повідомлення, що син загинув при звільненні Запоріжжя, він був командиром танкової роти», - ділиться спогадами з дитинства Володимир Коломієць.

«Мені було неповних 17 років, коли мене призвали в армію. Нас розподілили по артилерійських екіпажах, там гинули солдати, а ми поповнювали ці екіпажі та продовжувати далі проводити бої. Це дуже добре, що люди відзначають такий день, і вважаю, що це свято має бути святе для всього нашого народу», - говорить ветеран Федір Барович.

Про трагічну історію своєї сім’ї ділиться і Микола, який прийшов до «вічного вогню» із дружиною та донькою.

«Це мій дід по батьку, Шараха Микола Іванович, мій тезка, загинув під Москвою. Тоді був страшний бій і потрібно було підвозити снаряди до передової. На той момент відбувалися активні воєнні дії, його стримували, щоб він не їхав, але він все-таки повіз снаряди до пушки, до гармат, і на півдорозі в нього потрапила бомба, він загинув смертю героя», - каже Микола Шараха.

«Я пишаюся героїзмом свого діда, тим, що він приніс нам перемогу. З самого дитинства мої батьки привили мені повагу до цього свята, до цього дня, тому що це дійсно героїзм і дуже важлива подія для нашого народу і всього суспільства», - додає Оксана Шараха.

Наостанок присутніх запросили почастували солдатською кашею, яку приготували студенти Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права.

Нагадаємо, зранку 9 травня на майдані Перемоги сталася сутичка між активістами, які прийшли долучитися до ходи.

Житомир.info вів пряму трансляцію з майдану Перемоги перед початком ходи.

Фоторепортаж з майдану Перемоги дивіться тут.

Фоторепортаж урочистостей біля монумента Слави, учасниками яких стали близько 3,5 тис. людей, можна переглянути тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День перемоги День примирення хода майдан Перемоги монумент Слави  
Матеріали по темі