Місто

​Напередодні Дня незалежності Грузії житомирські школярі висадили дерева та почастувалися в ресторані «Тбілісо»

27 травня 2019, 10:46

Чи може день початися краще, ніж з висадки дерев у парку та частування в розкішному грузинському ресторані? Ні! – скажуть вам третьокласники Житомирської міської гімназії №3, які 24 травня, напередодні Дня незалежності Грузії, прожили незабутній день.

Зранку на запрошення представників грузинської діаспори вони висадили в міському парку культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна 10 кущів декоративної рослини гібіскус, яка квітне до пізньої осені, затим розважились на дитячому майданчику грузинського ресторану «Тбілісо», що в Житомирі на Великій Бердичівській. Затим було найприємніше – частування в самому ресторані, прикрашеному картинами з краєвидами столиці Грузії – Тбілісі.

«Ми вже другий рік до Дня незалежності Грузії запрошуємо дітей до нашого ресторану. В минулому році була школа, цього разу – це діти з гімназії, з якими ми зробили дуже добру справу на користь нашого міста – висадили дерева. Кожен з них, гуляючи з батьками чи друзями в парку, може похвалитись тим, що він допомагав їх садити», - каже власник ресторану «Тбілісо» Зураб Зібзібадзе.

Більшість дітей садили дерева вперше, тому тішаться: завдяки їм Житомир стане ще кращим. У ресторані дітвора «випробувала» на зручність літню зону та нарешті всілась за столи, де на них чекали ароматні хачапурі (традиційна грузинська хлібна страва з сиром, не плутати з хінкалі — грузинським прототипом пельменів) та неперевершений лимонад від шеф-кухаря.

Однак перед обідом на третьокласників чекала міні-вікторина від власника закладу. Школярі виявилися «підкованими» і легко відповідали на запитання. Їм відомо, що День незалежності Грузії відзначається 26 травня, що столиця Грузії – місто Тбілісі, що 85% території цієї країни лежить у гірській місцевості. А ще, що грузини – найгостинніша у світі нація, для якої гість – це Божий дар. Гість може не знімати взуття, а в гостях грузини спершу цілують старих і дітей, а далі – решту людей.

До старійшин у грузинів особлива пошана, - розповів Зураб Зібзібадзе. Їх беззаперечно слухають і поважають. А ще в Грузії надзвичайно шанують сім’ю та родинні зв’язки. Віра у грузинів православна, як в українців, і ставлення до українців як до братнього народу.

«У 90-х роках, коли в Грузії почалася війна, українці допомагали грузинам захищати свою землю. Тому грузини і українці – братні народи», - пояснив власник ресторану.

Нагадавши, що в Грузії їдять руками (так смачніше), Зураб Зібзібадзе запросив дітлахів до частування. На десерт були рогалики з пастою з грецького горіха та черешнями.

Подякувавши, гімназисти вирушили писати контрольну з англійської, бо вчаться на другу зміну. Наступного року домовилися повторити висаджування дерев з шашликами на природі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Тбілісо Грузія  
Матеріали по темі