Суспільство

Житомирська рибоохорона назвала найпопулярніше знаряддя лову серед браконьєрів, яких впіймали під час нерестової заборони

30 May 2019, 13:24

Упродовж нерестової заборони, яка діє в Житомирській області з 1 квітня 2019 року, рибоохоронний патруль зафіксував 146 випадків браконьєрства, з яких 87 порушників ловили рибу «пауками». При цьому, аби уникнути відповідальності, переважна більшість виявлених браконьєрів намагалася скинути виловлену рибу та втопити заборонене знаряддя лову.

Про особливості порушень під час цьогорічної нерестової заборони 30 травня розповів Житомирський рибоохоронний патруль у дописі на своїй сторінці у фейсбук.

«Сьогодні хочемо розповісти про деякі особливості порушень під час нересту поточного року. За період нересту, а саме з 1 квітня по 28 травня, Житомирський рибоохоронний патруль викрив 146 випадків браконьєрства, з них 87 порушників ловили рибу «павуками». «Павук» - це сітка, прив’язана до здебільшого залізних прутів, переплетених навхрест. Для зручності підйому з води, кріпиться таке знаряддя на палицю. Під час затримання даних браконьєрів патрульні помітили таку особливість – половина з них намагається «втопити» своє знаряддя лову та «скидає» рибу. Таким чином порушники хочуть уникнути відповідальності. Документувати такі випадки патрулю допомагає відеофіксація правопорушення. Щодо «скиду» браконьєрами риби. Для того, щоб не платити державі порушники збувають рибу шляхом її випущення у водне середовище. І це добре, адже головною метою рибоохоронного патруля є охорона та збереження запасів водних біоресурсів, а не нарахування збитків за їх незаконний вилов. Також хочемо зазначити, що риба виловлена таким способом («павуком»), зазвичай, неушкоджена і може продовжувати повноцінно жити у природньому середовищі. А це головне для збереження водних біоресурсів», - розповіли у Житомирському рибоохоронному патрулі та закликали усіх громадян дотримуватись природоохоронного законодавства.

Інформацію про порушення правил рибальства та незаконного збуту водних біоресурсів, а також продажу заборонених знарядь лову – прохання повідомляти на телефони «гарячої лінії» відомства: (0412) 24-57-81 та (067) 414-60-74.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області з 1 квітня 2019 діє весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів:
- на річках та їх притоках: з 01 квітня до 20 травня;
- на водосховищах та ставках: з 01 квітня до 10 червня;
- у новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктів: з 01 квітня до 30 червня.

Житомир.infо

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рибоохорона нерест сітка павук  
Матеріали по темі