Упродовж останніх років кількість учнів у професійно-технічних закладах Житомирської області стрімко зменшується.
Про це йдеться у розпорядженні голови Житомирської облдержадміністрації від 7 червня 2019 року, опублікованому на сайті ОДА.
Зазначено, що підготовку робітничих кадрів у Житомирській області здійснюють 23 державних заклади, що відносяться до галузі освіти, у тому числі: 3 центри професійно-технічної освіти, 4 вищих професійних училища, 12 професійних ліцеїв, 3 професійно-технічних училища та 1 навчальний заклад з трьома філіями при установах закритого типу.
У закладах професійної (професійно-технічної) освіти області навчається 7,3 тис. здобувачів професійної освіти за 15-ма напрямами економічної діяльності. Освітній процес у закладах забезпечують 1038 педагогічних працівників.
Відповідно до даних, наведених у розпорядженні, динаміка
кількості учнів профтехзакладів – від’ємна: мінус близько 700 осіб щороку.
«Разом з тим, недостатня мотивація молоді до здобуття професійної освіти, несприятлива демографічна ситуація в регіоні призводить до щорічного скорочення контингенту здобувачів. Зокрема, у 2016 році в закладах навчалося 8719 осіб, у 2017 році – 8009, у 2018 році – 7361», – йдеться у документі.
Це, в свою чергу призвело до збільшення малоукомплектованих закладів освіти з контингентом до 300 осіб (наразі таких закладів – 9), а проектні потужності більшості закладів не використовуються.
А от динаміка працевлаштування за здобутою професією упродовж останніх трьох років має тенденцію до збільшення та становить у 2018 році 83% (у порівнянні з попередніми роками відповідно 78% та 80%).
Як повідомляв Житомир.info, відповідно до інформації Житомирського обласного центру зайнятості від 24 квітня 2019 року, лише п’ята частина випускників українських шкіл у 2018 році вирішила продовжити навчання у професійно-технічних закладах, а більшість обирає вузи, хоча на ринку праці затребуваними лишаються саме фахівці робітничих професій.