22 червня в місті Бердичів Житомирської області поховали Дмитра Тимчука – військового журналіста, координатора групи «Інформаційний спротив», народного депутата від «Народного фронту», підполковника запасу Дмитра Тимчука, якого знайшли застреленим 19 червня.
Перед тим з нардепом попрощалися в столичному Будинку офіцерів.
«Сьогодні до столичного будинку офіцерів попрощатися з підполковником запасу, народним депутатом від «Народного фронту», координатором групи «Інформаційний спротив» Дмитром Тимчуком прийшли його рідні та близькі, військові капелани Православної Церкви України (…). Провести в останню дорогу Дмитра прийшли колеги-парламентарії (…)», - повідомило 22 червня в соцмережі Синодальне управління військового духовенства Православної Церкви України.
Про траурну церемонію в Бердичеві, де виріс Дмитро Тимчук і зараз живуть його батьки, 22 червня повідомив бердичівський сайт ВІК.
«Після церемонії прощання із народним депутатом Дмитром Тимчуком у Києві в Будинку офіцерів тіло покійного привезли на поховання до рідного Бердичева, де пройшла юність, де живуть його батьки. Нагадаємо: народного депутата від фракції «Народний фронт» знайшла застреленим вранці 19 червня його дружина. З часу початку російської агресії підполковник запасу Дмитро Тимчук був координатором групи «Інформаційний спротив», військовим експертом і блогером. Він детально висвітлював перебіг анексії Криму, диверсійну діяльність Росії в Україні. У Бердичеві ж Дмитро навчався у політехнічному коледжі, жив із батьками в одному з будинків на Червоній Горі. Він пішов із життя у 46 років», - повідомили журналісти ВІКу.
За даними ВІК, офіційних результатів слідства ще не назвали.
«Як відомо, розглядають три версії: вбивство, самогубство та смерть через необережне поводження зі зброєю. І колеги-нардепи, і друзі-журналісти, усі, хто знав покійного, сумніваються і відверто не вірять у те, що Дмитро Тимчук міг застрелитись із необережності», - повідомляє інтернет-видання.
За даними сайту Zik, група депутатів із різних фракцій вже звернулася до президента України Володимира Зеленського з пропозицією нагородити посмертно Дмитра Тимчука орденом Свободи за його вклад у безпеку України.
Як повідомляв Житомир.info, у 2014 році колишній військовий, бердичівлянин Ігор Зонов писав, що як військовий журналіст Дмитро Тимчук бував у миротворчих місіях – три рази в Іраку, потім в Косово та Лівані, та писав звідти цікаві статті. Після відряджень частенько заїжджав в Бердичів. З того часу, як на кордонах України з'явилися «зелені чоловічки», Дмитро став координатором групи «Інформаційний опір».
У 2015 Дмитро Тимчук прибув до Житомира на засідання сесії обласної ради та розповідав, що в районі Донецького аеропорту сконцентровані усі необхідні сили для відбиття атак противника.