Суспільство

​Житомирська область отримала 4 швидкі допомоги від Ріната Ахметова

10 липня 2019, 12:11

Комунальна установа «Центр екстреної медичної допомоги» Житомирської обласної ради 10 липня отримала чотири сучасні автомобілі швидкої допомоги.

Про це повідомила пресслужба Житомирської облради.

Оглянули новий санітарний транспорт голова обласної ради Володимир Ширма та т.в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

«Як розповіла керівникам області в. о. головного лікаря Центру Світлана Мошковська, автомобілі оснащені сучасним салоном та апаратурою для проведення серцево-легеневої реанімації, а це і електрокардіографи, і дефібрилятори, монітори та дихальна апаратура, а також різні допоміжні засоби та транспортні комплекти для надання допомоги пацієнтам», - інформує облрада.

Вартість одного автомобіля марки Peugeot Boxer типу В, де є все необхідне для порятунку людей в надзвичайних ситуаціях, становить 1,7 млн грн. Один автомобіль залишиться на базі центру в Житомирі, інші три вирушать в Потіївку, Іванопіль та Корнин.

За даними прес-служби, рятувальні карети придбані «за кошти благодійника у відповідь на ініціативу Президента України Володимира Зеленського». 30 таких автомобілів екстреної медичної допомоги передадуть у 22 обласні центри, Житомирщина отримала їх однією з перших.

5 липня сайт президента Володимира Зеленського повідомляв, що заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко взяв участь у передачі українським медикам сучасних автомобілів екстреної допомоги, які придбав Фонд Ріната Ахметова.

За повідомленням, обласні Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф найближчим часом отримають 30 спецмашинта кілька десятків одиниць сучасного санітарного автотранспорту підвищеної прохідності, які передадуть регіони для обслуговування мешканців сіл.

«Так, у рамках домовленостей з Рінатом Ахметовим його Фонд закупив 200 автомобілів швидкої допомоги для українських лікарень», - зазначав сайт Президента.

Нагадаємо, у 2019 область планувала закупити як мінімум 2 автомобілі швидкої допомоги та розраховувала на два «благодійних» автомобіля.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 за 2,5 млн грн коштів обласного бюджету та 12 млн грн державної субвенції в Житомирській області планували створити єдину диспетчерську службу, яка дозволить відсіяти близько 10 % непрофільних викликів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: швидка допомога реанімобіль  
Матеріали по темі