Нацполіція та ГПУ затримали на хабарі майже 1,5 мільйона доларів США топ-чиновників «Інститут охорони ґрунтів України» та держпідприємства «Головинський кар'єр».
Про це ввечері 1 серпня повідомила пресслужба Нацполіції.
«Оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрили та задокументували корупційну схему приватизації державного майна, у якій задіяні високопосадовці державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» та держпідприємства «Головинський кар'єр». На підставі зібраних матеріалів слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України відкрили кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України», - йдеться у повідомленні.
Було встановлено, що з метою приватизації державного підприємства представники товариства надали пакет документів до держустанови.Натомість посадовці висунули вимогу щодо надання неправомірної вигоди за вирішення даного питання. 1,3 мільйони доларів США хабара необхідно надати керівнику «Інститут охорони ґрунтів України» та 200 тисяч доларів США – директору «Головинський кар'єр».
За визначену суму керівник ДП «Головинський кар'єр», який також є головою ліквідаційної комісії, посприяє у пришвидшенні процедури ліквідації держпідприємства, а гендиректор ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» - у безперешкодній його приватизації.
«1 серпня, працівники Департаменту захисту економіки, Головного слідчого управління Національної поліції України за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України затримали генерального директора державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» в службовому кабінеті. Одержав пакет з грошима - 1,3 мільйони доларів хабара. Крім того, на виїзді з Києва було затримано і директора держпідприємства. У нього вилучено 100 тисяч доларів США, які він отримав у якості першої частини неправомірної вигоди», - інформує Нацполіція.
Наразі вирішується питання про затримання посадовців у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлення їм про підозру. За місцем роботи та проживання правопорушників проводяться санкціоновані обшуки.
Нагадаємо, майновий комплекс ДП «Головинський кар’єр» продавали з 2017 року через Фонд держмайна. Його початкова ціна становила 45,1 млн грн, однак покупців не знайшлося. У березні 2019 підприємство знову виставили на аукціон з удвічі нижчою ціною – 22,5 млн грн. Однак і цього разу не було жодної пропозиції, тому ціну знизили ще на 50% й 28 березня 2019 року провели новий аукціон зі стартовою вартістю 11 млн 269 тис. грн. Було двоє учасників торгів – ТОВ «Надра інвест груп» і ТОВ «Головинський камінь», зареєстровані у Києві. Переможцем стало ТОВ «Головинський камінь» з остаточною пропозицією 11 мільйонів 947 тисяч 695 гривень. 16 травня з товариством уклали договір купівлі-продажу майнового комплексу зі збереженням виду економічної діяльності протягом 5 років.
На сесії Житомирської облради 23 травня 2019 року Головинський селищний голова заявляв, що договір купівлі-продажу майнового комплексу «Головинський кар’єр», який знаходиться в Черняхівському районі, є незаконним, оскільки ціна у 12 мільйонів гривень є неспівмірною з його реальною вартістю.
Керівником ДП «Головинський кар’єр» є Горбань Федір Іванович, в його декларації за 2018 рік вказана зарплата, отримана на цьому підприємстві – 130 тис. 593 грн. Дружина теж працює в цьому ДП й отримала за рік 48 тис. 650 грн зарплати. У власності родини є вісім земельних ділянок, Федору Горбаню належить будинок в селі Бистрик Бердичівського району площею 247,4 кв.м, будинок площею 81,4 кв.м. в селі Левків Житомирського району та будівля лазні в смт Головине Черняхівського району площею 215,2 кв.м. У власності дружини є будинок у Житомирі загальною площею 33 кв.м.
Як повідомляв Житомир.info, на сесії Житомирської облради 7 лютого 2019 року створили робочу групу, бо через борги ДП «Головинський гранітний кар’єр» всі багатоповерхівки селища півтори місяця сиділи без води.