Фахівці ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров′я України» провели дослідження шумового навантаження на населені пункти, зокрема, і в Житомирі. Тут за вісьмома адресами зафіксували перевищення допустимих норм.
Про це йдеться у повідомленні лабораторного центру від 5 серпня.
У лабораторному центрі зауважують, що шум – це один з найбільш розповсюджених та несприятливих фізичних факторів навколишнього середовища, що впливає на стан здоров′я населення.
«Прямою дією шуму на людину є повільно прогресуюче зниження слуху. Шум діє опосередковано на центральну нервову систему(відчуття втоми, зниження працездатності, безсоння, порушення процесів збудження та гальмування, зміни психо-емоційного стану), також на серцево-судинну систему (зміни судинного тонусу, гіпертонія), на ендокринну систему (гормональні зміни), на імунну систему», – йдеться у повідомленні.
Основними джерелами зовнішнього техногенного акустичного забруднення в населених пунктах є потоки автомобільного, залізничного, водного, повітряного транспорту, промислові підприємства, комунальні об′єкти (котельні, трансформатори, вентиляційні системи, компресорні станції і т.ін.). Джерелами зовнішнього біогенного акустичного забруднення можуть бути стадіони, базари, майдани для мітингів, танцмайданчики, відкриті майданчики культурно-масового відпочинку, спортмайданчики, дискотеки, зоопарки, тваринницькі ферми тощо.
Зазначається, що за підсумками 1 півріччя 2019 р. у Житомирській області проведено 375 замірів еквівалентного та максимального рівнів звуку, з них 12 не відповідають допустимим рівням, що становить 3,2%. Перевищення допустимих рівнів зафіксовано в:
м. Житомир за адресами:
вул. Грушевського,24,
вул. Небесної сотні, 34,
вул. Болгарська,6,
вул. Східна, 86,
вул. І. Мазепи, 102,
вул. Михайла Грушевського, 76,
вул. Б.Тена,65,
вул. Східна,47;
м. Бердичів за адресами:
вул. Одеська,53,
вул. Низгірецька, 117,
вул. Житомирська, 119;
м. Малин за адресою:
вул. Неманихіна, 8.
Вимірювання проводились на територіях, які безпосередньо прилягають до дитячих дошкільних установ, до житлових будинків, до лікарень, на перехрестях вулиць, на автомагістралях, на майданчиках дитячих дошкільних установ, санітарно-захисних зон підприємств.
Як
повідомляв Житомир.info, за результатами моніторингу
об’єктів довкілля за 6 місяців 2018 року фахівці Житомирського обласного
лабораторного центру провели 639 вимірів інтенсивності шумового забруднення та
встановили перевищення гранично допустимих рівнів шуму в кожній шостій точці.