У Житомирі поліцейські викрили схему розкрадання бюджетних коштів на закупівлі медичного обладнання.
Про це 16 серпня повідомила пресслужба ГУ Нацполіції в Житомирській області.
«Детективи главку Нацполіції Житомирщини спільно з оперативниками регіонального УЗЕ під процесуальним керівництвом прокуратури області викрили механізм привласнення та розтрати бюджетних коштів під час закупівель медичних виробів одним зі структурних підрозділів Житомирської міської ради. Проводиться досудове розслідування», - йдеться у повідомленні.
Станом на 16 серпня оголошено про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 367 ч.2 КК України (Службова недбалість) Кримінального кодексу України двом особам - керівнику підприємства та службовцю Житомирської міської ради.
У ході досудового розслідування встановлено, що посадовці одного з управлінь мерії під час організації та закупівлі медичних виробів не проконтролювали ефективне та економне використання бюджетних коштів, призначених для закупівлі медичних виробів до лікарських установ обласного центру.
Така службова халатність дала можливість суб’єкту господарської діяльності незаконно заволодіти коштами виділеної субвенції та бюджету на суму близько 800 тис. гривень.
«Нині обидві сторони угоди підозрюються у вчиненні протиправних дій, що принесли збитки в особливо великих розмірах, а відтак караються по закону тривалими термінами ув’язнення», - повідомили в поліції.
У дописі на сторінці керівника ГУНП в Житомирській області Вячеслава Печененка у соцмережі додається, що розслідування даної справи досі триває, тож «можливо, фігурантів провадження додасться…».
У пресслужбі прокуратури Житомирської області повідомили, що мова йде про одного з заступників міського голови, який на той час очолював управління охорони здоров’я Житомирської міської ради.
«Під процесуальним керівництвом прокуратури області триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом невиконання заступником Житомирського міського голови своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки. У п’ятницю, 16 серпня 2019 року, за погодженням із процесуальним керівником, особі повідомлено про підозру у скоєнні злочинів за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Йдеться про те, що у 2017 році тендерним комітетом, під головуванням (на той час) начальника управління охорони здоров’я Житомирської міської ради, були визначені переможці конкурсу щодо закупівлі за бюджетні кошти діагностичного обладнання для трьох лікарень на загальну суму майже 5,2 млн грн. Однак, як установлено досудовим розслідуванням, під час визначення переможців порушено вимоги п. 2 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо додержання режиму економії використання бюджетних коштів, а також принципу максимальної економії та ефективності здійснення закупівель. Зокрема, головою тендерного комітету не внесено пропозицію щодо врахування під час закупівлі вимог про дотримання законодавства з ціноутворення на медичні вироби, яке регулюється державою відповідно до низки постанов Кабінету Міністрів України. Такими протиправними діями бюджету завдано шкоди на суму майже 790 тис. грн», - повідомили в прокуратурі.
Нагадаємо, з 1 червня 2016 року по 12 травня 2019 року управління охорони здоров'я ЖМР очолювала Марія Місюрова, яку на сесії міськради 23 квітня 2019 року було призначено на посаду заступника мера Житомира.
Як повідомляв Житомир.info, 6 серпня 2019 року прокуратура Житомирської області повідомила про те, що підприємство, яке постачало діагностичне обладнання для житомирських лікарень, «наварило» майже 800 тис. бюджетних коштів. За даними прокуратури, у жовтні 2017 року, за результатами проведених тендерів, управління охорони здоров’я Житомирської міськради уклало два договори на постачання діагностичного обладнання на загальну суму 5,2 млн грн. Однак постачальник тоді завищив вартість медтехніки на суму 783 тис. 492 грн.