25 серпня на Городищанському кладовищі у райцентрі Малин Житомирської області відбулося перепоховання останків воїнів часів Другої світової війни, загиблих в оборонних боях за Малин 1941 року.
Про це Житомир.info повідомило Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». Тут зазначають: перезахоронення решток було невід’ємною частиною комплексного заходу, до якого увійшло, власне, саме перепоховання і реконструкція подій Другої світової.
А сайт ІнфоМалин повідомляв, що на Городищанському кладовищі вічний спочинок знайшли 32 воїни.
«Гідне вшанування героїв стало можливим завдяки зусиллям пошуковців об’єднання «Вертикаль» та історико-пошукового об’єднання «Невідомий солдат». Ними знайдено останки 32 загиблих. Й імена шістьох із них встановлено», – йдеться у повідомленні.
Фото ІнфоМалин
Наступного ж дня, 26 серпня у Малині відбулася військово-історична реконструкція подій початку Другої світової війни з вибухами, вогнем і димом.
«26 серпня у мікрорайоні Городищ відбудеться військово-історична реконструкція подій початку Другої світової війни у Малині між частинами Вермахту РСЧА з використанням холостих патронів та світло-шумових макетів (відтворення вибухів). Орієнтовна кількість учасників – до ста осіб», – анонсували організаторів дійства – об’єднання «Вертикаль» та історико-пошукове об’єднання «Невідомий солдат».
Як повідомляв Житомир.info, з 19 по 21 липня на території села Шумськ, що неподалік Житомира, на місці масового вбивства цивільних людей в період становлення радянської влади пошуківці знайшли рештки 29 людей.