Влада

​З двох сотень проваджень щодо розкрадання лісу в Житомирській області більшість стосуються порубки до 10 дерев, — Війтович

30 August 2019, 17:33

Розкрадання лісу та бурштин стали головними темами наради правоохоронних органів у прокуратурі Житомирської області 30 серпня, яку відкрив новий голова ОДА Віталій Бунечко і після вступного слова пішов працювати.

«Я вам бажаю гарно провести цю нараду. У мене, на жаль немає часу, я піду попрацюю, зроблю щось корисне. Вам відзвітуватися. Я маю надію, що отримаю всі матеріали про те, як ви ведете боротьбу з корупцією, прочитаю уважно, доповім керівництву держави. І найголовніше – посилюйте, робіть, доповідайте, суспільство чекає. Дякую за увагу», - сказав Віталій Бунечко.

Далі слово взяв прокурор області Любомир Війтович.

«Враховуючи останні зміни в державі, вибори народних депутатів, те, що запрацювала Верховна рада, обрання президента і певні зміни серед правоохоронців області, маємо ряд нагальних проблем, які необхідно терміново вирішити», - почав прокурор і відразу попередив журналістів, що вони можуть залишитися лише під час «вступного слова», решта інформації т а «розбори проблематики» є під грифом службового користування.

Головною темою наради, на яку не прибули представники Державної фіскальної служби та Північного регіонального управління Держприкордонслужби, були результати роботи правоохоронних органів із запобігання та протидії корупції.

За словами Війтовича, стан розкриття злочинів він вищий, ніж по Україні: в області розкрито 43% злочинів, по Україні – 38%. Зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень, в тому числі тяжких злочинів. Дещо знизилася питома вага майнових злочинів. Однак через недопрацювання в оперативно-розшуковій роботі на 12% зросла кількість особливо тяжких злочинів, в тому числі на 5,3% - грабежів та на 2% - розбійних нападів. На 10% зріс залишок кримінальних проваджень без прийнятих рішень. Розкрито лише одне умисне вбивство минулих років з 99, які перебувають у проведенні.

Щодо фактів розкрадання лісових ресурсів прокурор повідомив таке.

Попри скерування до суду 23 обвинувальних актів за фактами розкрадання лісу їх кількість не відповідає розмаху злочинності в цій сфері.

«Часто розкрадання лісу здійснюється під так звану санітарну рубку: замість хворих дерев вирубують та крадуть цілком здорову деревину. Цей процес здійснюється на підставі лісорубних квитків, які видають службові особи управління лісового та мисливського господарства в області за зверненням тих самих керівників лісогосподарських підприємств. На жаль, не викрито та не скеровано до суду жодного обвинувального акту щодо організованих схем розкрадання з ознаками корупційних зв’язків та за співучастю службових осіб державних та комунальних лісгоспів. Мої слова підтверджені кримінальними провадженнями», - сказав Любомир Війтович.

Він розповів про два провадження: одне щодо Коростенського лісгоспу АПК, де встановлені збитки під санітарні рубки лісу на 15 млн грн, яке вже передане в НАБУ, та інше, на 6,8 млн грн збитків, спричинених службовими особами Коростишівського лісгоспу на тих же «санітарних рубках».

«Такі та інші, більш «вишукані» схеми, продовжують мати місце. У провадженні слідчих залишається понад 196 кримінальних проваджень цієї категорії, більшість з них стосуються малозначних фактів: порубка від 5 до 10 дерев», - зазначив Війтович.

Прокурор області також згадав боротьбу з незаконним видобутком бурштину, яка, «як показала остання нарада за участю президента України, м’яко кажучи, виявилася недостатньою», але має бути ефективною, аби Житомирська область більше не звучала в негативному контексті на нарадах у президента.

Також Любомир Війтович звернувся до першого заступника голови Житомирської облради Сергія Крамаренка з тим, аби керівництво лісгоспу АПК, яке призначається депутатським корпусом, звітувало перед облрадою про роботу та погоджувало призначення працівників.

«Трохи дивно, коли керівництво зазначеного підприємства призначається облрадою, ліс фактично належить облраді, але керівництво не звітує перед облрадою, має право призначати керівників дочірніх підприємств, укладати з ними трудові договори без згоди облради», - зауважив Війтович.

Сергій Крамаренко запевнив, що в разі доведення провини службових осіб агропромислового комплексу будуть прийняті відповідні кадрові рішення, а на найближчу сесію облради буде винесене питання про аудит лісгоспів АПК області.

Нагадаємо, в лютому 2019 Любомир Війтович повідомляв, що за фактами розкрадання коштів на ремонтах доріг у Житомирській області відкрили 26 проваджень, але жодне не дійшло до суду.

Як повідомляв Житомир.info, на нараді в Олевську 12 серпня 2019 Віталій Бунечко повідомив, що хоче ініціювати аудит всіх лісових господарств області й передати правоохоронцям інформацію щодо можливої корупції в Попільнянському лісгоспі, а начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський, якого президент Володимир Зеленський звинуватив в участі у "бурштинових" схемах, написав заяву на звільнення.

У серпні 2019 стало відомо, що лісгоспу в Житомирській області виставили претензію на 433 тис. грн за незаконну порубку дерев та загрозу пожеж.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура Війтович бурштин ліс  
Матеріали по темі