Влада

Голова Житомирської ОДА для обраних ЗМІ дав пресбрифінг щодо «формули Штайнмаєра»

8 October 2019, 11:15

Вранці 8 жовтня, перед початком позачергової сесії Житомирської обласної ради, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко дав пресбрифінг щодо «формули Штайнмаєра». Однак Житомир.info не вдалося на нього потрапити – на захід журналістів нашого ресурсу не запросили. Брифінг також не був анонсований на сайті ОДА. Про захід ми дізналися з публікації Віталія Бунечка у соцмережі, де пресбрифінг транслювався у прямому ефірі.

Голова ОДА зачитав підготовлену промову, запевнивши, що «ніякої капітуляції, ніяких «договорняків» не буде» і що президент «не здасть Україну».

Далі – пряма мова Віталія Бунечка:

«Хочу ще раз підтвердити: Донбас – це Україна. Там повинен запанувати мир. Має відбутися повне припинення вогню та виведення іноземних військових формувань. На українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути лише українські прикордонники, має відбутися обмін полоненими. Ми пам’ятаємо, як ми раділи, коли до нас повернулися бранці Кремля. Я впевнений, що ми всі хочемо, щоб наші громадяни, які знаходяться в полоні, також повернулися до своїх сімей. Вибори мають відбутися не під дулом кулеметів, а за українським, виключно українським законодавством з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських засобів масової інформації та міжнародних спостерігачів з можливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо переміщеними особами.

На зустрічі в норманському форматі новий закон про особливий статус підписуватися не буде. Нинішній закон діє до 31 грудня. З 1 січня буде новий закон. Отже, ніякої капітуляції, ніякої здачі національних інтересів, ніяких «договорняків» та глобальних кроків без згоди народу не буде. Лише повернення людей, повернення наших територій, повернення полонених, повернення миру.

Хочу відмітити, що замість того попередня влада реалізовувала незрозумілий міжнародним партнерам підхід, не погоджуючись на пропозиції партнерів, на ту ж саму формулу Штайнмаєра, про що я вже казав, і водночас не виступаючи і з власними пропозиціями мирного врегулювання на Донбасі. Ситуація розхитується, а конкретних кроків ніхто не пропонує. Лише критика, лише деструктив. Результат відомий: Путін з лютого 2015 року уникав переговорів на вищому рівні, продовжуючи робити вигляд, що «нас там нєт». Військові дії продовжувалися, зокрема з моменту Мінських угод загинуло 8 тисяч українців. Зараз мирний процес вкінці-кінців зрушив з мертвої точки. І саме це роздратувало колишню владу.

При цьому, міжнародні партнери так само підтримують незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Це означає, що вони не забули і не пробачили Росії ні Донбас, ні Крим. Їхня позиція на переговорах у Парижі буде жорсткою. Сьогодні нам як ніколи потрібна єдність.

Шлях до миру, на жаль, не буде швидким. Він буде довгим і складним. Ми повинні пройти його разом, і тут нам потрібна єдність. У питаннях миру вона необхідна, як повітря. Право на протест – священне право кожного українця. Президент чує всіх, хто не згодний і хто протестує. Він ніколи не здасть Україну. У той же час нам сьогодні як ніколи потрібна стриманість і зваженість, здатність не піддаватися на провокації та маніпуляції. Ті, хто це робить, хочуть повернути собі можливість грабувати український народ та уникнути відповідальності перед народом. Ми бачимо приклад, як вчора поїхав на місця «нє столь отдальонниє» перший топ-чиновник пан Пашинський, який балотувався у народні депутати у нас на Житомирщині. І я скажу, навіть якби його випадково обрали наші земляки, він би все одно поїхав. Тому що закон про недоторканість народних депутатів уже прийнятий. І ми всі перед законом єдині: і народні депутати, і голови ОДА, і урядовці, і президент.

Процес розведення військ на окремих ділянках бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних сил України та запобігти загрозі для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні. Зараз ідуть заходи по розведенню військ у трьох населених пунктах на лінії розмежування – в Станиці Луганській, Золотому і Петрівському. Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, в два етапи: перший – розведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій. У Станиці Луганській повністю завершено перший етап – розведення військ, процес розбору інженерних споруд ще триває».

Після закінчення брифінгу пресслужба Житомирської облдержадміністрації опублікувала інформацію про проведений пресзахід. У публікації зазначено, що 9 жовтня в обласній філармонії відбудеться зустріч, на яку можуть прийти містяни та поставити питання щодо «формули Штанмайєра». «Голова ОДА Віталій Бунечко анонсував, що вже завтра, 9 жовтня, у приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. С.Ріхтера відбудеться розширена зустріч, під час якої громадськість зможе отримати відповіді на будь-які питання від людей, які безпосередньо займаються питанням «формули Штанмайєра», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у порядку денному позачергової сесії обласної ради, запланованої на 8 жовтня, було два питання – звернення депутатів до президента, Верховної ради та Кабінету міністрів щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та щодо неприпустимості імплементації «формули Штайнмаєра».

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 2 жовтня 2019 року у Житомирі кілька десятків людей протестували проти імплементації «формули Штайнмаєра». 4 жовтня біля драмтеатру в очікування приїзду президента Володимира Зеленського організували кілька акцій з тематичними плакатами: проти «капітуляції» та на захист «свободи слова». Учасники акції протесту проти «формули Штайнмаєра» палили фаєри, які з рук виривали працівники поліції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: «формули Штайнмаєра» Бунечко пресбрифінг  
Матеріали по темі