Події

​З початку року в Житомирській області склали майже 350 адмінпротоколів на підлітків, половина з них – через розпиття алкоголю

9 October 2019, 17:40

На Житомирщині цього року поліція задокументувала майже 350 адміністративних правопорушень, учинених підлітками. Половина з них стосуються розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях або появи у нетверезому вигляді. Третина – куріння у заборонених місцях. Поліція проводить профілактичні рейди біля навчальних закладів та у торгівельних мережах щодо попередження продажу дітям заборонених товарів.

Про це 9 жовтня повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.

«У поточному році працівники територіальних підрозділів поліції області задокументували 342 правопорушення, учинених тинейджерами. 50% від кількості складених адміністративних правопорушень – це розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у публічних місцях чи поява там неповнолітніх у нетверезому вигляді. Понад сотня адмінпротоколів стосуються куріння підлітків у заборонених місцях. Серед інших – дрібні хуліганства та крадіжки тощо», - повідомив заступник начальника ГУНП в Житомирській області Артем Лисогор.

Щоб попередити негативні явища, інспектори ювенальної превенції Житомирщини проводять у навчальних закладах профілактичну роботу з молоддю. Окрім безпосередніх правових уроків і тематичних виховних годин з учнівською та студентською молоддю, поліцейські приділяють значну увагу і профілактичним рейдам.

«З власної ініціативи або за зверненням адміністрацій навчальних закладів ювенальні інспектори працюють біля навчальних закладів, виявляючи і припиняючи такі явища, як розпивання алкоголю та куріння. Найбільше це стосується старшокласників і студентів коледжів та закладів профтехосвіти. Також проводимо відповідну роботу і по магазинам та іншим торговельним точкам, попереджаючи продаж заборонених товарів дітям», - розповіла керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Слід зазначити, що відповідальність за всі названі вище правопорушення, відповідно до чинного адміністративного законодавства, настає з 16 років. Відтак за складеними поліцейськими матеріалами суди виносять рішення про застосування до неповнолітньої юні покарань – від попереджень до штрафів, виконання громадських, виправних або суспільно корисних робіт. Якщо ж правопорушник не досяг 16-літнього віку, відповідальність за його дії несуть батьки, відносно яких складаються адміністративні матеріали за неналежне виховання обов’язків по вихованню дітей (ст.184 КУпАП).
Відтак правоохоронці закликають усіх дорослих громадян не ігнорувати протиправну поведінку підлітків у публічних місцях і реагувати адекватно до ситуації. Батькам же наголошують на сумліннішому ставленні до виховання дітей.

Нагадаємо, 14 серпня 15-річна жителька Чижівки Новоград-Волинського району вигадала історію про своє викрадення, аби батьки не сварили її за п’яні посиденьки.

Уночі 7 серпня 2019 року до Пулинської районної лікарні було доставлено двох дітей, 2010 та 2011 років народження, з попереднім діагнозом «отруєння алкоголем». 13 серпня відділ комунікації поліції Житомирської області повідомив подробиці історії про двох братиків, які напилися до безтями.

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2019 року поліція повідомляла про три випадки отруєння алкоголем дітей: двох житомирянок-дев’ятикласниць та 8-річного хлопчика з Баранівського району.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: адмінпорушення штраф підліток дитина алкоголь  
Матеріали по темі