Місто

Експозицію від «Ремісничого двору» у провалля в центрі Житомира поки переносити не будуть – встановлюватимуть примусову вентиляцію

25 жовтня 2019, 18:10

Більше місяця тому журналісти Житомир.info стали свідками, як у провалля на Великій Бердичівській в Житомирі вмонтовували вентиляцію. Після закінчення усіх робіт виявилося, що такий механізм провітрювання не працює і конденсат нікуди не зник. До того ж вмонтовану конструкцію вже встигли пошкодити.

На місці, яке мало стати туристичним об'єктом, кожного дня зупиняються житомиряни, намагаючись щось розгледіти та зрозуміти, що це за експозиція.

«Тут нічого не видно. Треба було ще якусь табличку поставити, щоб було зрозуміло. Взагалі ідея непогана, але якби було б щось видно», – говорить житомирянин Ігор.

«Вентиляція була облаштована. Вона дала невеликий ефект, адже краплі все ж таки трошки пішли. Через два тижні, проходячи вулицею, я звернув увагу, що «грибок», який був змонтований на клумбі, комусь був не до вподоби, і його просто зламали, а в трубу, яка давала приток повітря, було напхано пакети, пачки з-під цигарок. На мою думку, це факт вандалізму або байдужість житомирян. Підрядник реагує, я буду його просити, щоб вони поновили «грибок». Можливо, поставити його з більш міцного матеріалу, щоб він витримував, але гарантувати, що його знову не пошкодить, ніхто не буде. Пішло на вентиляцію близько 3 тис. гривень, це було за кошти підрядника», – розповідає начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.


Після того, як у проваллі провели вентиляцію, в УКБ прийшли до висновку, що провітрювання має бути примусовим. За словами начальника управління, підрядник за свій рахунок встановить вентилятор в прокладену трубу. Однак, чи відбудеться це у цьому році, поки невідомо.

«Питання, чи буде це в цьому році. Прийняли рішення змонтувати туди примусову вентиляцію, але для того, щоб її змонтувати, потрібно зняти скло, а це довготривала процедура. Це потрібно на день визвати монтажну організацію, і хотілось відразу покласти ту інсталяцію, яка була придумана минулим архітектором», – каже В’ячеслав Глазунов.

А ось стосовно інформаційної таблички, то її не буде, каже начальник управління, адже у проєкті вона не передбачена.

Наостанок В’ячеслав Глазунов додає: «Хочеться вже доробити проєкт, щоб це була локація туристична, і показати, що в місті було колись».

Нагадаємо, 7 травня 2019 року головний архітектор міста та начальник УКБ Житомирської міськради прокоментували кінцевий вигляд провалля на Великій Бердичівській.

А в червні 2019 року начальник УКБ обіцяв вирішити питання з вентиляцією. Тоді він розповідав, що вентиляція у проваллі не передбачалася, бо «ніхто не міг подумати, що може бути таке випаровування вологи з землі». УКБ звернулося з листом на організацію, яка виготовляла проєкт, з проханням внести зміни і зробити вентиляцію.

Як повідомляв Житомир.info, 6 жовтня 2016 року на Великій Бердичівській під час реконструкції тротуарів під землю провалився екскаватор, де виявили підземелля. Історики почали його вивчати, а краєзнавець Мокрицький розповів, що підземелля є «технічним підпіллям» триповерхового будинку ХІХ століття. Підземелля збиралися «законсервувати» для подальшого вивчення та облаштувати на території підземних знахідок оглядові майданчики. У березні 2017 депутати вирішили не проводити археологічні дослідження підземелля та виділили кошти на проєкт накриття.

Робочий проєкт скляного накриття розробила житомирська фірма «Архітектура плюс Дизайн». 27 вересня 2018 року під час сесії міської ради депутати виділили 187 тис. 679 грн на благоустрій території проведення археологічних досліджень на вул. Велика Бердичівська, 3. 1 листопада 2018 року підрядник розпочав роботу по накриттю провалля.

У лютому 2019 року власник музею «Ремісничий двір» Федір Євтушенко розповів, що планує розмістити у проваллі на Великій Бердичівській посуд, тару і скриню зі старовинними речами. Тоді ж начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов казав, що експозицію перенесуть у провалля в березні нинішнього року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: провалля Глазунов Велика Бердичівська  
Матеріали по темі