Місто

​Чи готові житомирські водії встановлювати автокрісла для дітей та які штрафи за їх відсутність

5 November 2019, 17:49

З кількох простих дій розпочинається майже кожна поїздка трирічного Сашка в автомобілі. Молодий чоловік знає, що перш ніж завести двигун, йому потрібно зайняти своє місце в спеціальному автокріслі, пристебнути пасок безпеки і лише тоді можна вирушати в дорогу. Мама Сашка розповідає: привчати сина до того, що їздити в авто потрібно безпечно, почали ще змалечку.

«Наш син їздить з того часу, відколи він навчився впевнено сидіти. До цього періоду ми старались уникати поїздок на далекі відстані без автокрісла. І ось вже третій рік ми впевнено їздимо і беремо його в кожну подорож. Насправді, це дуже зручна, дуже важлива і, головне, - необхідна річ в автомобілі, оскільки ми подорожуємо часто і на досить далекі відстані. І дитина в нас звикла одразу, йому це подобається, йому цікаво роздивлятись все навкруги. Тому в нас не було проблем із тим, щоб привчити дитину», - каже мама Сашка Ірина Кирилович.

Батьки маленького Сашка кажуть: найважливіше для них - це безпека малюка під час поїздок. Саме тому вони подбали про автокрісло для сина.

«Це - дитина, і його життя важливіше понад усе. І якщо водії та пасажири ігнорують паски безпеки, то в нашому випадку син самостійно сідаючи в крісло, якщо ми забули і не пристебнули його пасками безпеки, він нам сам про це говорить. І відмовляється їхати, не пристебнувшись. Тобто, дитина в три роки розуміє, що це потрібно зробити. Зараз Саша виріс, йому вже три роки і ми підшуковуємо відповідне крісло для дітей старшого віку. Але ми із впевненістю можемо сказати, що до 12-річного віку наша дитина їздитиме лише в автокріслах», - розповідає Ірина.


Нещодавно депутати Верховної ради ухвалили закон, який забороняє перевозити дітей, зріст яких менш як 145 см, або тих, котрі не досягли 12-річного віку, без використання спеціальних засобів. Якщо ж дитину перевозять без автокрісла, то відтепер за це передбачено штраф.

Ціни на автокрісла в інтернет-магазинах стартують від 1000-1400 гривень. Виробники класифікують їх на декілька груп, відповідно до віку та ваги дітей.

Якщо ж ви не часто їздите із маленькими дітьми, або ж плануєте поїздку на орендованій автівці, чи просто не хочете купувати річ, з якої дитина виросте, то автокрісло можна взяти в оренду.

У патрульній поліції розповідають: поки не штрафують тих, хто возить дітей без автокрісла, бо закон ще не вступив в дію. Але за новими правилами, за перше перевезення дітей без автокрісел, порушників чекає 510 гривень штрафу, а за повторне - доведеться заплатити вже 850.

«Поліцейські кожного дня виявляють сотні правопорушень. Якщо ж виявлять, що дитина перевозиться не в спеціальному кріслі, то будуть зупиняти і відповідно реагувати на нього. Забігати наперед не стану, з нашої сторони також мають бути роз’яснення по даних змінах. І вже тоді ми зможемо говорити більш конкретно», - розповідає прес офіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

За 10 місяців 2019 року в Житомирській області зафіксовано 139 ДТП, у 119-ти з них постраждали люди. З початку року в аваріях травмувались 149 дітей, двоє - загинули. Таку статистику озвучують полісмени і припускають: підвищення відповідальності за перевезення дітей без автокрісел дисциплінуватиме водіїв.

«В принципі, тенденція позитивна. Тому що, як показує статистика, в Україні мають місце ДТП, в яких травмуються діти. На жаль, є й загиблі в ДТП. Тому, можливо, це має і буде стимулювати водіїв, щоб перевозити своїх же дітей та пасажирів більш безпечно», - вважає прес офіцер патрульної поліції.

Нагадаємо, в Україні вводять штрафи за перевезення дітей не в автокріслі.

Як повідомляв Житомир.info, у Бердичеві від удару з Renault перекинувся Fiat, в якому їхали немовля та дві жінки. У салоні авто знаходилась 6 місячна дитина, яка була в автокріслі і травм не отримала.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: автокрісло  
Матеріали по темі