13 листопада слідчі Коростенського відділу поліції Житомирської області розпочали кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони вод.
Підставою стало виявлення масової загибелі риби на трьох ділянках різною площею на річці Уж, збитки склали більш як 7 млн грн, — повідомив 14 листопада відділ комунікації поліції Житомирської області.
«Під час спільного обстеження водойми встановлено, що на трьох її ділянках у районі сіл Немирівки та Вороневого за приблизними підрахунками загинуло до 54 тисяч риб (карася, краснопірки та окуня). Відповідно до методи розрахунку збитків встановлено, що загальна маса втраченого потомства загиблих видів складає близько 195 тонн, що у грошовому еквіваленті вартує понад 7 млн гривень», — йдеться у повідомленні.
Обставини фіксували поліцейські слідчо-оперативної групи Коростенського відділу також працювали спеціалісти Державної екологічної інспекції Поліського округу, представники Житомирського рибоохоронного патруля та Коростенського райуправління ГУ Держпродспоживслужби, — інформує поліція.
«Отримавши відповідні акти щодо загибелі водних біоресурсів та розрахунки завданої шкоди, поліцейські розпочали кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 242 (Порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України. Підготовлено клопотання до суду про проведення відповідних експертиз взятих з місць подій зразків води та біоресурсів», — повідомляє відділ комунікації.
Санкція статті передбачає відповідальність від штрафу до 5-річного обмеження волі.
Нагадаємо, розмір прямих збитків та збитків від втрати потомства, отриманих в результаті масової загибелі в жовтні 2019 року риби на річці Уж у Коростенському районі, склали 7,3 мільйона гривень. Матеріали за фактами загибелі риби екологи передали до поліції для встановлення причин забруднення та притягнення винних до відповідальності.
Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2019 рибоохоронний патруль зафіксував явище масштабної загибелі риби на річці Уж, під час обстеження зафіксували 53 613 загиблих карасів, 18 краснопірок та 36 окунів.
Подібний мор риби на річці Уж був зафіксований і в 2012 році. Тоді береги річки вкрилися мертвою рибою, вода пінилась і тхнула хімією. Фахівці назвалицю ситуацію екологічною катастрофою. У червні 2018 року риба гинула в місті Андрушівка Житомирської області, неподалік очисних споруд ДП «Коростишівський спиртовий комбінат». У вересні 2019 року екологи зафіксували масову загибель риби в річці Хомора в Житомирській області, збитки оцінили в 1 млн 250 тис. грн.