Влада

Комунальна установа Житомирської облради купила ще один ангіограф у фірми, яку підозрюють у завищенні вартості обладнання

26 November 2019, 15:38

Комунальна установа «База спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради 25 листопада 2019 року підписала договір з ТОВ «Астріум» на поставку стаціонарної ангіографічної рентгенівської системи для використання в інтервенційній кардіології та загальній антіографії. Вартість закупівлі – 23 млн 355 тис. грн.

Про це йдеться в договорі, опублікованому 25 листопада на ресурсі ProZorro.

Ангіограф закупили для Коростенської центральної міської лікарні, поставити його мають до 31 грудня 2019 року.

Очікувана вартість закупівлі була 23 млн 500 тис. грн, участь у аукціоні взяли участь дві фірми: ТОВ «Астріум» з остаточною ціновою пропозицією у 23 млн 355 тис. грн та ТОВ «Протек Солюшнз Україна» з остаточною ціновою пропозицією у 23 млн 360 тис. грн.



13 листопада Держаудитслужба в Житомирській області прийняла рішення про початок моніторингу закупівлі, спираючись на частину другу статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», у якій йдеться про початок моніторингу за підстав ознак порушень законодавства в сфері публічних закупівель.

Нагадаємо, в 2018 році КУ «База спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради уже закуповувала в ТОВ «Астріум» стаціонарну ангіографічну систему для використання в інтервенційній кардіології та загальній антіографії для обласної лікарні ім.Гербачевського. Тоді вартість договору на постачання товару склала 25 млн 360 тис. грн.

По цій закупівлі житомирські правоохоронці 12 лютого 2019 року відкрили кримінальне провадження щодо привласнення чи розтрати майна: досудове слідство вбачає в діях службових осіб управління охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації, комунальної установи «База спеціального медичного постачання» та ТОВ «Астріум» ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

«В ході дослідження встановлено ознаки завищення вартості медичного обладнання, а саме, стаціонарної інтервенційної ангіографічної системи для використання в інтервенційній кардіології та загальній ангіографії «Infinix-I Core+ INFX-8000V (Infinix VС-i)/G3» у комплекті, яку поставило ТОВ «Астріум» для комунальної установи «База спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради на суму від 2 до 5 млн грн», - про це йдеться в матеріалах суду.

Детальніше про справу можна прочитати тут

Про результати розслідування наразі не відомо, а 14 червня в обласній клінічній лікарні урочисто презентували відремонтовану операційну з новим ангіографом. Тоді ж голова Житомирської ОДА Ігор Гундич заявив, що ніяких порушень при закупівлі апарату не було.

Зазначимо, що зараз ТОВ «Астріум» фігурує в декількох провадженнях за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Зокрема, за цією статтею 22 серпня 2019 року відкрите кримінальне провадження, досудове розслідування по якому проводить слідчий відділ управління поліції в метрополітені ГУНП у м. Києві. В судових матеріалах зазначається, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Астріум», використовуючи своє службове становище, за результатами постачання медичних виробів за бюджетні кошти клінічній лікарні «Феофанія» Державного управління справами та Комунальному підприємству «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради, порушили вимоги чинного законодавства України у сфері ціноутворення, а саме шляхом надбавки за ціну товару вище ніж на 10 відсотків до закупівельної ціни товару, привласнили бюджетні кошти у сумі приблизно 3 млн грн.

Скріншот з ухвали Подільського районного суду м.Києва від 14 жовтня 2019 року

Ще одне провадження, відкрите за ст.191, розслідується у Вінницькій області. Мова йде про закупівлю ангіографа в грудні 2017 року, провадження було відкрите в листопаді 2018 року.

«Службові особи ТОВ «Астріум» у змові із службовими особами комунальної установи «Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування», маючи на меті вчинити розкрадання бюджетних коштів, умисно завищили вартість товару приблизно на 3,3 млн грн, спричинивши бюджетним інтересам тяжкі наслідки», - йдеться у матеріалах суду.

ТОВ «Астріум» зареєстроване в черні 2005 року в місті Київ, бульвар Тараса Шевченка, 36-а. Спеціалізується фірма на оптовій торгівлі фармацевтичними товарами, статутний капітал – 31 тис. 100 грн. Власником фірми є громадянин Хорватії Желько Гранатір.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії обласної ради 2 листопада 2017 року депутати погодили призначення Андрія Павлусенка директором комунальної установи «База спеціального медичного постачання», де він з липня 2017 року був в.о. керівника.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ангіограф база спецмедпостачання тендер  
Матеріали по темі