Одна з сімей внутрішньо переміщених осіб, що мешкає у проданому на аукціоні готелі «Житомир», перебуває на черзі отримання житла, також ця родина (у складі трьох осіб) потрапила до рейтингу сімей, які першочергово потребують житла. Сім’я, про яку йде мова, – одна з шести, яка, за попередніми очікуваннями, отримає у користування квартиру, куплену за кошти місцевого та державного бюджетів.
Про це 3 грудня Житомир.info повідомила перша заступниця директора департаменту соціальної політики Житомирської міської рад Людмила Ліпінська.
Вона нагадала, що на момент продажу в готелі «Житомир» проживало 89 сімей. Нині там мешкають 2 сім’ї, які відмовляються звідти виїжджати.
«Для 87 сімей ми врегулювали питання щодо забезпечення житлом. Це була, зокрема, матеріальна допомога, за рахунок якої люди самостійно винаймали житло. І всі 87 сімей вирішили житлове питання. Нині в готелі «Житомир» проживає дві сім’ї, складні сім’ї. З боку органів влади їм надані всі соціальні послуги, які можна надати. У зв’язку з тим, що готель був проданий, ми пропонували їм безліч варіантів, аби врегулювати їхнє житлове питання. Це було і надання матеріальної допомоги для самостійного винаймання житла, це були пропозиції щодо винаймання житла з помісячною оплатою за житло за рахунок коштів міського бюджету. Проте наші напрацювання і наші пропозиції були марні. І ці сім’ї продовжують проживати в готелі «Житомир». Це індивідуальна позиція цих сімей. Вони хочуть проживати або в соціальному житлі комунальної власності, або в готелях комунальної власності, які належать Житомирській обласній раді – в готелі «Україна» або «Спортивний», – повідала Людмила Ліпінська.
Вона також зазначила, що одна з сімей перебуває на квартобліку та займає одне з перших місць у рейтингу тих, яким буде надане комунальне житло, придбане за кошти державного та місцевого бюджетів.
«Зараз у нас діє програма щодо придбання шести квартир в комунальну власність міста Житомира, які будуть надані в тимчасове користування сім’ям, що перебувають на квартирному обліку в міській раді і, відповідно до рейтингу сімей, будуть забезпечені соціальним житлом. Одна сім’я, згідно з цим рейтингом, буде мати право на отримання однокімнатної квартири, інша рішенням останньої комісії по розподілу житла набула права на постановку на чергу для отримання цього житла. Тобто, друга сім’я лише нещодавно стала на чергу. Усього у нас на черзі перебуває 18 таких сімей, квартири у цьому році маємо купити тільки шістьом», – пояснила перша заступниця директора департаменту соцполітики.
До сімей, які мешкають у готелі «Житомир» та не погоджуються на альтернативу, Людмила Ліпінська звернулася з проханням порозумітися.
«Звертаюся з проханням порозуміння з нами як соціальними партнерами. Вони живуть у місті Житомирі, ми є представництвом влади у місті. Нам би дуже хотілося, щоб ми порозумілися, щоб ми знайшли консенсус, і щоб ми врегулювали їхнє питання», – наголосила Людмила Ліпінська.
У заступниці Житомирського міського голови Світлани Ольшанської Житомир.info 3 грудня поцікавився, чи сплатила міська рада неустойку новому власнику готелю «Житомир» за проживання там сімей переселенців.
Заступниця мера зазначила, що жодних штрафів поки не сплачували.
«По перше, міська рада ще штрафні санкції не сплачувала. Наразі ми здійснюємо досудове регулювання щодо цієї ситуації. Тобто, є претензія, але на сьогоднішній день з бюджету ми ще коштів не виділяли на виконання цих претензій», – зазначила Світлана Ольшанська.
Як повідомляв Житомир.info, 6 червня 2019 року на позачерговій сесії міськради депутати одноголосно дозволили «Фаворит Компані» за 60 мільйонів викупити готель «Житомир».
А 24 липня 2019 року для переселення людей з готелю «Житомир» з міського бюджету виділили компенсацію в розмірі 825 тис. грн за оренду житла та разову допомогу на проживання в гуртожитку.
6 серпня мер Житомира Сергій Сухомлин у соцмережі розмістив допис, у якому прокоментував ситуацію з виселенням внутрішньо переміщених осіб з проданого на аукціоні готелю «Житомир».
7 серпня виконавчий комітет міськради погодив зміни до міської програми соціального захисту населення, аби створити у Житомирі фонд житла для внутрішньо переміщених осіб. Завдяки цьому рішенню найбільш незахищені категорії переселенців за деякий час зможуть безкоштовно отримати квартири. Директор департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір тоді зазначала, що рішенням "передбачається доповнення програми соціального захисту населення пунктом, який стосується формування фонду для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, оскільки існує постанова Кабінету міністрів України, яка передбачає здійснення цього шляхом співфінансування з місцевого та державних бюджетів – 50% на 50%. 27 листопада у департаменті соціальної політики Житомирської міської ради пояснили, що згодом умови співфінансування змінилися: 30% – з міського бюджету, а 70% – з державного.
24 стало відомо, що місто має сплатити неустойку новому власнику готелю «Житомир», бо в ньому досі проживає дві родини переселенців.
27 листопада уряд прийняв рішення про спрямування 200 млн грн, щоб АТОвці та вимушені переселенці могли придбати житло на пільгових умовах. Крім того, уряд окремо виділив іще 1,8 млн грн на житло для 6 родин внутрішньо переміщених осіб у Житомирі, які зможуть отримати житло за рахунок співфінансування державного та місцевого бюджетів.