Суспільство

​Лабораторний центр перевірив якість харчування у 20 інтернатах Житомирської області та виявив недоліки в половині закладів

7 грудня 2019, 11:36

У 2019 році Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України проводив моніторинг якості харчування у 20 інтернатних закладах області.

Про це 6 грудня повідомила пресслужба ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

«За вказаний період відібрано і лабораторно досліджено питну воду, овочі, готові страви, проведені бактеріологічні дослідження об’єктів навколишнього середовища в кількості 645 зразків, у підсумку в 60% закладів мали місце відхилення від нормативних показників», - йдеться у повідомленні.

Протягом поточного року була відібрана і досліджена 61 проба води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із яких 14,7% досліджених проб не відповідали стандартам за рахунок перевищення вмісту нітратів і заліза, мікробіологічним показникам. Для прикладу, за бактеріологічними показниками вода не відповідала вимогам в Тетерівському, Новоборівському, Баранівському інтернатних закладах та Житомирському обласному спеціальному будинку дитини для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Неякісна питна вода за фізико-хімічними показниками споживалась у КНЗ «Кмитівська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат» та КНЗ «Радомишльська загальноосвітня санаторно-курортна школа-інтернат 1-3 ст.».

За 2019 р. було досліджено 51 зразок готових страв на визначення калорійності. Недовкладення харчових інгредієнтів спостерігалось у Любарському, Романівському, Тетерівському інтернатних закладах та КНЗ «Житомирська спеціальна ЗОШ-інтернат № 1».

Із 33 досліджених проб готових страв на бактеріологічне забруднення лише в Баранівському інтернаті мало місце порушення технології приготування страви.

За звітний період року фахівцями центру було досліджено 345 гігієнічних змивів на визначення наявності умовно-патогенної мікрофлори, в 15 (4,3%) виявлена кишкова паличка із чистого посуду, кухонного інвентарю, рук кухарів, що свідчить про незадовільне утримання харчоблоків та недотримання працівниками правил особистої гігієни, в першу чергу, це стосується Новоборівського, Кмитівського, Романівського, Коростенського інтернатних закладів.

За період перебування дітей в інтернатних закладах протягом 2019 р. також було досліджено 17 готових страв на визначення якості термічної обробки, 136 зразків овочів на визначення вмісту нітратів, пестицидів, наявності ієрсиній та радіонуклідів, відхилень не виявлено.

Про результати негативних лабораторних досліджень були повідомлені усі керівники (власники) інтернатних закладів, 7 листів спрямовано керівникам районів, 4 – в головне управління Держпродспоживслужби області.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році якість води не відповідала нормам у навчальних закладах 8 районів Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лабораторний центр перевірка проба харчування інтернат  
Матеріали по темі