Суспільство

Вперше за 75 років метеостанція у Житомирській області зафіксувала незвичне для зими явище – грозу

23 January 2020, 13:46

Метеостанція в місті Олевськ Житомирської області зафіксувала рідкісне природне явище – зимову грозу.

Про це 23 січня йшлося у повідомленні Житомирського обласного центру з гідрометеорології.

«Минулої доби у Житомирі та області пройшов сніг, кількість опадів становила 1-4 мм. За всю історію спостережень (з 1945 року) метеостанція Олевськ зафіксувала незвичне для цього періоду явище – грозу», – інформують синоптики.

У центрі з гідрометеорології зазначають, що в області середня температура за добу 22 січня становила 2 градуси тепла (у Житомирі 1.7 градуса тепла), що на 7-9 градуси вище норми.

Зимову грозу бачили жителі міста Бердичева, пише сайт Ріо Бердичів.

«Вчора ввечері, близько восьмої години, жителі міста побачили спалах, а через буквально 4-5 секунд почули грім», – йдеться у повідомленні.

Очевидець подій на сторінках сайту так описує побачене:

«Я теж визирнув на балкон і почув звуки, характерні для грому. Через кілька хвилин знову блиснула блискавка і пролунав грім. В цей час на вулиці йшов невеликий сніг з крупою», – розповідає автор матеріалу.

Вікіпедія, розтлумачуючи таке явище, зазначає, що на планеті воно буває разів 5 на рік.

«Сніжна гроза, снігова гроза — рідкісне метеорологічне явище, а саме гроза, при якій замість зливового дощу випадає зливовий сніг, крижаний дощ або крижана крупа. На Землі відбувається приблизно 5-6 разів на рік», – пише онлайн-енциклопедія.

Аномальну січневу грозу чули й бачили не лише у Житомирській області: інтернет-видання інформують, що явище спостерігали, зокрема, у Луцьку і Львові.

Минула доба була ще й вітряною. Як повідомляє «Житомиробленерго», за період з 22 по 23 січня стихія знеструмила 58 населених пунктів в області. Станом на 8 годину ранку 23 січня без струму були 32 населених пункти: у Радомишльському районі – 8, Овруцькому – 8, Хорошівському – 7, Коростенському – 5, Ємільчинському – 3, Олевському – 1.

Нагадаємо, за останні кілька місяців синоптики не вперше фіксують аномальні погодні явища й рекорди. Так, 23 жовтня 2019 року майже на всій території Житомирської області було аномально тепло, а денна температура – 21 градус за Цельсієм — перекрила значення за всі 74 роки спостережень. 17 грудня 2019 року на всій території Житомирської області вдень повітря прогрілося до 13 градусів за Цельсієм – показники перекрили значення за 74 роки спостережень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гроза синоптики січень зима аномалія  
Матеріали по темі