У Житомирській міській раді створили робочу групу, яка має обстежити Соколову гору в Житомирі та встановити законність розміщення на ній сходів та приватизації земельних ділянок.
Відповідне розпорядження мера Сергія Сухомлина «Про створення робочої групи з обстеження Соколової (Павлової) гори в м. Житомирі» від 28 січня 2020 опубліковане на сайті міської ради.
«Враховуючи колективні звернення громадськості міста щодо ситуації, яка склалася в районі Соколової (Павлової) гори, а саме щодо законності розміщення сходів по схилах вказаної гори…. Створити робочу групу для проведення обстеження Соколової (Павлової) гори в м. Житомирі у складі згідно з додатком», - йдеться у розпорядженні мера.
Згідно з розпорядженням, робоча група має до 10 лютого провести обстеження Соколової гори на предмет законності розміщення сходів на схилах Соколової гори та приватизації земельних ділянок в межах вказаної гори. Про результати роботи до 13 лютого 2020 року мають поінформувати міського голову.
Згідно з додатком до розпорядження, до складу робочої групи увійшли заступники міського голови Сергій Кондратюк та Світлана Ольшанська, головний спеціаліст відділу садибної забудови департаменту містобудування та земельних відносин Валерій Драга, представники профільних відділів, управлінь, комунальних підприємств, депутати Житомирської міської ради та 9 мешканців Соколової гори.
У коментарі Житомир.info заступниця міського голови Світлана Ольшанська розповіла, що мова йде не лише про вивчення законності розміщення сходів на Соколовій горі, а й про кілька земельних ділянок, які свого часу Кам’янською сільрадою були надані громадянам у приватну власність.
«На Соколовій горі кілька земельних ділянок були видані громадянам у приватну власність і не Житомирською міською радою, а ще Кам’янською сільською радою. Тому саме ці питання і вивчатиме робоча група. На підставі яких документів надано право власності, чия то земля – Житомирської міської ради, чи Оліївської сільської ради. Саме ці питання будуть вивчатися та встановлюватися під час роботи робочої групи», - розповіла Світлана Ольшанська.
Стосовно ж іншої проблеми – сходів на схилах Соколової гори, у соцмережі жителі Соколової гори бідкаються, що ці бетонні конструкції з’явилися на підйомі до місцевого храму в серпні 2019. Встановили їх завдяки «турботі» депутата від даного округу Сергія Пидюри. За словами мешканців прилеглих будинків, сходи – поламані, містять багато пошкоджень, гострої арматури і тому є небезпечними для людей. Тим більше встановлені вони в тому місці, де взимку місцева дітвора полюбляє спускатися санчатами. Люди кілька разів зверталися до влади міста з проханням демонтувати сходи, проводили зустрічі з депутатами і т.д. Але конструкції досі «прикрашають» Соколову гору.
Нагадаємо,
жителі мікрорайону 18 грудня 2019 року приходили на сесію Житомирської міської
ради і вимагали навести лад на Соколовій горі: демонтувати сходи, прибрати
будівельне сміття, розібратися з питанням приватизації землі та не допустити
забудови зеленої зони.
Як
повідомляв Житомир.info,
28 січня мер Житомира розпорядився провести службове розслідування щодо можливого
неналежного виконання посадових обов’язків своїм заступником Сергієм
Кондратюком під час погодження дозволів на будівництво АЗС на проспекті
Незалежності.