Влада

Проблеми з розглядом справи затриманого на хабарі посадовця Житомирської міськради: п’ять суддів заявили про самовідвід

3 березня 2020, 12:58

Житомирський апеляційний суд 28 лютого розглядав подання голови Богунського районного суду м. Житомира щодо вирішення питання про направлення для розгляду до іншого суду кримінальне провадження по обвинуваченню Євгена Баренка, (заступника директора департаменту реєстрації Житомирської міської ради – ред.) та Андрія Климчука у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 358 (підроблення документів) та ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) КК України.

«В Богунському районному суді м. Житомира штатна кількість суддів складає 20, фактична кількість – 17, інші посади суддів є вакантними. Як підставу для направлення кримінального провадження на розгляд до іншого суду в поданні зазначено, що відповідно до рішення зборів суддів Богунського районного суду м. Житомира суддями уповноваженими на здійснення розгляду кримінальних проваджень обрано Гулак Н.А., Зіневич І.В., Костенко С.М., Болейко А.П. та Комнацького О.В. Проте, вказаними суддями заявлені самовідводи, а тому утворити склад суду для розгляду даного кримінального провадження Богунським районним судом м. Житомира не можливо, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів. Разом з тим, як вбачається з протоколу про неможливість розподілу справи 12 суддів Богунського районного суду м. Житомира виключені з розподілу на підставі відсутності спеціалізації», - йдеться в ухвалі апеляційного суду.

Суд відмовив у задоволенні подання голови Богунського райсуду зважаючи на відсутність правових підстав для направлення даного кримінального провадження на розгляд до іншого суду.

Раніше були оприлюднені ухвали Богунського районного суду про задоволення заяв про самовідвід суддів:

Гулак знайома з матір`ю обвинуваченого ОСОБА_1 (Євген Баренко – ред.) Баренко С.Г., яка також є суддею (на даний час у відставці);

Зіневич особисто знайома із матір`ю обвинуваченого, яка тривалий час працювала суддею Житомирського районного суду Житомирської області;

Болейко має негативне ставлення до ОСОБА_1, оскільки під час вчинення дій пов`язаних з реєстрацією майна за місцем роботи останнього, мав з ним конфлікт, з приводу якого ходив скаржитись до його керівництва;

Костенко добре знайома та має гарні стосунки з матір’ю обвинуваченого ОСОБА_1, яка тривалий час працювала суддею Житомирського районного суду;

Комнацький під час роботи на посадах слідчого Житомирського МВ УМВС України, Слідчого управління УМВС неодноразово отримував критичні зауваження з боку матері обвинуваченого ОСОБА_1, яка на той час працювала в Житомирській обласній прокуратурі.

В цій справі був ще один самовідвід під час розгляду заяви захисників обвинувачуваних про відвід судді Богунського районного суду м. Житомира Комнацького О.В.: суддя Полонець С.М. зазначив, що його рідна сестра певний час працювала на посаді головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Житомирською міською управління юстиції разом з обвинуваченим ОСОБА_1, який працював на аналогічній посаді, і вони перебувають у дружніх стосунках. Суд заяву про самовідвід слідчого судді Полонця задовольнив.

Нагадаємо, 17 квітня 2019 року під час отримання хабаря у 1800 доларів США затримали заступника директора департаменту реєстрації Житомирської міської ради Євгена Баренка та його посередника, які вимагали «винагороду» за реєстрацію права власності на нерухоме майно. Зараз Богунський районний суд м.Житомира розглядає справу по обвинуваченню Євгена Баренка в одержанні неправомірної вигоди та пособництві у підробленні офіційних документів (ч. 3 ст. 368, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України).

Як повідомляв Житомир.info, 15 квітня 2016 року Погребищенський районний суд Вінницької області виніс вирок судді Житомирського районного суду Сахібжамал Баренко та визнав її винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України (в редакції закону, що діяв на час вчинення злочину). Суд призначив Баренко покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави по здійсненню правосуддя на 2 роки та з конфіскацією усього її майна.

У червні 2019 постановою прокурора ГПУ справу проти Баренко закрили через недоведеність в її діях складу злочину і вичерпання можливостей зібрати такі докази. Баренко визнана потерпілою у кримінальному провадженні щодо провокації хабаря, у цій справі триває слідство. Рішенням від 24 січня 2020 року Рівненський міський суд за позовом екссудді Житомирського райсуду Сахібжамал Баренко стягнув з державного бюджету 800 тис. грн моральної компенсації.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд суддя Баренко  
Матеріали по темі