Здоров'я

Куди у Житомирі звертатися при перших симптомах коронавірусу і чого медики не рекомендують робити під час карантину

19 March 2020, 17:55

При перших симптомах коронавірусної інфекції (головний біль, температура, кашель, порушення дихання і т.д.) житомирянам варто одразу телефонувати сімейному лікарю, який дистанційно проконсультує і вирішить, що робити далі. Не потрібно у такому випадку йти до поліклініки, ви можете наражати на небезпеку інших. Номер телефону свого лікаря можна дізнатися на сайті Центру первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради.

«Сімейний лікар порадить викликати невідкладну допомогу нашого центру за телефоном 0(800)-33-52-51. Виїжджає бригада, яка має засоби індивідуального захисту, виїжджає на виклик до пацієнта. У нас є швидкі тести на грип та коронавірус, їх достатньо. Ми вже користувалися такими: вчора в одному випадку, позавчора в двох і, слава Богу, не підтвердилися ознаки коронавірусної інфекції (станом на 18 березня, – ред.)», – розповідає заступниця головного лікаря КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Бондаренко.


Такі тести виявляють коронавірусну інфекцію за 10 хвилин.

Консультують та надають допомогу у ЦПМСД, незважаючи на наявність декларації з лікарем. Звертатися можна за тел. 0(800)-33-52-51, +380 (0412) 432-000. У центрі також зауважують, що під час карантину охочі можуть оформити декларацію з сімейним лікарем по телефону.

Зараз лікарі рекомендують по можливості залишатися вдома, особливо людям, які в зоні найбільшого ризику – пенсіонери, люди з серцево-судинними чи хронічними респіраторними захворюваннями.

«Панікувати не треба і ходити без поважної причини по вулиці також не треба, тому що, можливо, люди мають сильний імунітет і спокійно переживуть таку подію, як коронавірусна інфекція, але вони можуть стати носієм коронавірусу і небезпекою для інших людей, тим більше користуватися громадським транспортом. А в магазини ходити, якщо дійсно є нагальна потреба – за продуктами або за ліками», – говорить Людмила Бондаренко.

Одноразові медичні маски, які пропонують в аптеках, не захищають від коронавірусної інфекції, і варто зауважити, що їх потрібно змінювати кожні дві години.

«Більше вони потрібні для тих людей, які хворіють, адже це як захист для розповсюдження респіраторної інфекції. Але нічого страшного, якщо всі одягають маски. Воно 100% не захищає здорову людину, але на 50% попереджає проникнення краплинок слизи з вірусом до дихальних шляхів», – стверджує заступниця головного лікаря КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Людмила Бондаренко.

В обласній державній адміністрації повідомляють, що найближчим часом аптеки мають поповнитися масками та антисептиками, і просять не поширювати неправдиву інформацію й не піддаватися паніці.

«Закликаю громадян прислухатись до рекомендацій та не створювати паніку ні в продуктових магазинах, ні в аптеках. Ми розуміємо, що зараз антисептиків та масок немає в аптеках, але вони будуть з’являтися, тому що питання вже розробляється, вивчається, і зі складами є зв’язки», – каже начальниця управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Житомирської ОДА Ірина Дембіцька.

На думку лікарів, саме обізнаність та дисципліна населення допоможе уникнути розповсюдження коронавірусу.

У Житомирській області працює гаряча лінія з питань щодо коронавірусу 0689824781

Нагадаємо, 19 березня мер повідомив про перший лабораторно підтверджений випадок захворювання коронавірусом COVID-19 у Житомирі. У цей же день хворий на коронавірус житомирянин розповів, як повертався в Україну, з ким контактував і в яких умовах зараз перебуває.

Як повідомляв Житомир.info, 12 березня 2020 року стало відомо про перший підтверджений випадок зараження коронавірусом у Житомирській області: госпіталізована 71-річна жителька Радомишля, яка 1 березня повернулась із Польщі. Про це повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко під час брифінгу ввечері 12 березня. Також він поінформував про введення надзвичайного стану в райцентрі Радомишль. 13 березня в Радомишлі закрили ринки, обмежили рух міського транспорту і контролюватимуть пропуск на вхід і вихід людей з міста. У райцентрі дезінфікують автовокзал і церкву. Близько 15.00 13 березня повідомили, що жінка померла.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19  
Матеріали по темі