Житомирська обласна община вірмен «Еребуні» профінансувала реконструкцію приміщення вірусологічної лабораторії для визначення коронавірусу, яка діятиме на базі клінічної лікарні ім. Гербачевського у Житомирі.
«Кошторисна документація десь 450 тис. грн. Вірменська громада не є прибутковою організацією, фінансування організації йде від наших співвітчизників, зокрема від бізнесменів. Ремонтні роботи взяла на себе фірма «Урарту» на чолі Азата Сарояна», - говорить голова ГО «Житомирська обласна община вірмен «Еребуні» Саргіс Мартироясян.
«Я, як і будь-яка людина, маю свідомо брати участь. Бо нам все життя допомагає медицина, а сьогодні вона сама потребує допомоги, і тому наша вірменська громада і я як директор фірми «Урарту» вирішили зробити таку допомогу», - каже директор виробничо-комерційної фірми «Урарту» Азат Сароян.
Реконструкцію приміщення планують завершити до 15 квітня, а потім облаштувати його усім необхідним.
«Ми дякуємо за допомогу добрих людей, зокрема вірменській спільноті, а також фірми «Урарту», яка фінансово допомагає нам проводити реконструкцію лабораторії. Приблизно 15-20 квітня буде поставлено обладнання, щоб ми одразу запустили лабораторію і вона давала результат обстежуючи наших пацієнтів», - розповідає директор обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського Богдан Леськів.
Крім цього обласна община вірмен передала 2 тисячі масок для обласного онкологічного диспансеру та 3 тисячі масок для міської лікарні №2.
Лікарі установ подякували за надання такої допомоги та зауважили, що засоби індивідуального захисту сьогодні дуже потрібні.
«У нас працює більше 200 чоловік, тому потреба досить велика. Диспансер зараз працює і закриватися ми не маємо права і не можемо, тому що онкологічні хворі потребують постійної допомоги», - каже директор Житомирського обласного онкологічного диспансеру Ігор Сабадаш.
«Якщо виходить колектив, зміна 60-100 осіб, то це в середньому на добу треба витратити десь до 700 масок на медичний персонал. Відповідно, є ж ще пацієнти. Вони теж мають захворювання. І щоб убезпечити їх і відвідувачів, треба деколи ділитися цими масками, щоб захистити себе і оточуючих», - додає завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні №2 Василь Шутенко.
Община вірмен «Еребуні» активно допомагає і в інших містах Житомирської області. До прикладу, баранівська лікарня нещодавно отримала засоби захисту для медперсоналу, а в Коростені та Овручі вірменська діаспора підтримала малозабезпечені сім'ї.