Події

Люди продовжують підпалювати траву поблизу Житомира, а в області ще не погашені 16 пожеж: 15 лісових та одна торф’яна

14 квітня 2020, 15:52

З початку 2020 року в Житомирській області від пожеж постраждало 1 394,25 га лісових масивів. Останнім часом пожежі трапляються майже щодня, кажуть рятувальники. В управлінні ДСНС Житомирської області переконують: у цьому винні самі люди.

«В цьому році найбільше, ми думали минулого року у нас було багато пожеж сухої рослинності, але у цьому набагато більше. Минуло року був сніжний покров, дощі, вони трохи стримували. Торік тільки в березні починалися пожежі масову, а цього року вже в лютому пішли пожежі сухої трави. На даний час основні пожежі, які трапляються на теренах нашої області, це лісові, сухої трави та торф'яні пожежі. Вже у 2020 році у нас сталося 1305 пожеж – лісових, торф'яників, сухої трави. Це втричі більше, ніж минулого року. Основна причина виникнення цих пожеж – це люди спалюють сміття, суху траву», – говорить перший заступник начальника управління ДСНС України у Житомирській області Василь Кучин.


Навіть карантинні заходи не вплинуть на кількість пожеж: люди продовжують підпалювати траву у зонах відпочинку поблизу Житомира, кажуть надзвичайники.

«Навіть в карантин, навіть після заборони знаходитися в парках, лісосмугах, біля річок все одно люди виходять. Це Дениші, Корчак, Оліївка – у нас постійно, буває Левків. Напрямки вздовж Тетерева – це по два-три рази в день виїжджають наші підрозділи. Є такий район, у якому торф'яні та лісові пожежі кожен рік. Там додається такий фактор, як бурштин. Ми до нього не маємо відношення, але там нелегальні працівники, в цих лісах що хочуть творять і так само щось кинули, багаття не загасили», – сказав Василь Кучин.

В управлінні ДСНС у Житомирській області пояснюють: піклуватися про безпеку оточуючих та екологічні наслідки має кожен, а органи місцевого самоврядування можуть посприяти створенню Місцевої пожежної охорони.

«По-перше, це свідомість наших громадян. По-друге, при виявленні хоча б маленького осередку намагатися, якщо є можливість, самому гасити. Якщо бачать, що не можуть варто терміново повідомляти наші підрозділи, органи місцевої влади. У нас є приклади, що в декількох громадах створена Місцева пожежна охорона. Тобто це не державна, а створена за кошти територіальної громади, утримується пожежний автомобіль, мінімальний розрахунок, який може первинно приїхати та почати гасити, доки не приїдуть підрозділи державної пожежної охорони. Це створюються у віддалених населених пунктах», – розповідає Василь Кучин.

Станом на ранок 14 квітня в області залишаються неліквідованими 15 лісових пожеж загальною площею 153 га та одна торф'яна пожежа площею 19,2 га.

«Працюють у Народницькому районі там лісові пожежі, десь день-два-три, сподіваємося, закінчимо, якщо не буде покращення погоди, плюсової температури та вітрів. І в Олевському районі торф'яники горять та ліс, тобто працюють, північна зона – майже в кожному районі цілодобово гасять пожежі», – сказав перший заступник начальника управління ДСНС України у Житомирській області Василь Кучин.

Нагадаємо, по обіді 13 квітня 2020 року стало відомо про масштабну пожежу у селі Борятин Романівського району Житомирської області: вогонь з палаючої у полії сухої трави перекинувся на сільську вулицю та охопив 27 будівель. О 20:20 год. пожежу ліквідували. Один із рятувальників під час гасіння пожежі отримав опіки верхніх дихальних шляхів та госпіталізований до реанімаційного відділення Чуднівської лікарні.

Як повідомляв Житомир.info, 13 квітня 2020 року Верховна рада на позачерговому пленарному засіданні прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу». Відповідно до закону, штрафи за забруднення повітря та випалювання сухої трави стали більшими.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пожежа ДСНС суха трава ліс лісопосадка  
Матеріали по темі