Колектив Житомирського обласного лабораторного центру підготував звернення до президента Зеленського з проханням відреагувати на ситуацію та не допустити звільнення керівника ОЛЦ, головного санітарного лікаря області Зіновія Парамонова.
Звернення ухвалили на зборах колективу, які відбулися 7 травня.
«6 травня 2020 року до Центру о 17 годині прибув Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко та голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, які не з’ясовуючи ситуації, що склалася, відразу повідомили директора Центру, головного санітарного лікаря Житомирської області Зіновія Парамонова про звільнення і призначення на його місце нового директора. На зборах трудового колективу всі працівники Центру одноголосно проголосували за залишення Зіновія Парамонова на посаді та категорично не погодилися із запропонованою кандидатурою Олександра Волкова (заступник директора ОЛЦ - ред.)та із іншими кандидатурами, які їм пропонували... Коли медичні працівники висловилися, що звільнення керівника погіршить роботу Центру та призведе до масових звільнень, що неможливо у такий важкий час, Віктор Ляшко цинічно заявив, що найде інших медпрацівників, які будуть працювати», - йдеться у листі.
Детальніше – у сюжеті
Нагадаємо, 6 травня 2020 року Житомирський обласний лабораторний центр попередив керівників медичних закладів, що через завантаження лабораторії 7-9 травня не буде приймати матеріал на тестування коронавірусу методом ПЛР, окрім матеріалів від важкохворих на COVID-19 та малолітніх дітей. Цього ж дня на брифінгу начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик інформував, що на проходження ПЛР-діагностики нині чекають 800 проб, а за минулу добу було проведено 124 обстеження.
Згодом на позачерговому засіданні міськвиконкому мер Житомира Сергій Сухомлин заявив, що буде звертатися до МОЗ та головного санітарного лікаря України щодо звільнення керівника Житомирського ОЛЦ Зіновія Парамонова. Ввечері головний санлікар країні Віктор Ляшко приїхав до Житомира і після його візиту вирішили частину зразків направити для ПЛР-тестування в інші області.
Як повідомляв Житомир.info, 30 квітня 2020 року директор ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» МОЗ України Зіновій Парамонов розповідав, що в ОЛЦ не вистачає вірусологів та лаборантів, аби оперативно проводити ПЛР-дослідження на виявлення коронавірусної інфекції у пацієнтів. На 30 квітня в центрі чекали своєї черги вже 200 аналізів.
Станом на ранок 7 травня 2020 року в Житомирській області лабораторно підтвердили 478 випадків захворювання на коронавірус, 11 людей померли, 43 одужали.
Динаміку поширення коронавірусу в Житомирській області дивіться тут