В Україні станом на 18 травня провели 227 тисяч тестів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
Про це на пресбрифінгу заявив головний санітарний лікар та заступник міністра Віктор Ляшко – інформує «Українська правда».
Також Ляшко розповів, в яких саме лабораторіях проведено найбільше тестів.
«Найбільше тестів в абсолютних цифрах проведено в лабораторіях міста Києва – 35 тисяч, Вінницької області – 14 тисяч, Чернівецької області – 13 тисяч, Дніпропетровської області – 12 тисяч, Одеської області – 12 тисяч», – сказав заступник міністра.
Він також додав, що найкращі показники тестування на сто тисяч населення в таких регіонах: місто Київ (61 на 100 тис. населення); Чернівецька область (54 на 100 тис. населення); Тернопільська область (50 на 100 тис. населення); Закарпатська область (32 на 100 тис. населення); Вінницька область (31 на 100 тис. населення).
Найгірші показники тестування в Луганській, Донецькій, Миколаївській областях.
Водночас за інформацією Житомирського обласного лабораторного центру станом на ранок 18 травня в області проведено 4448, у Києві референс–лабораторією ДУ «ЦГЗ МОЗ України» проведено 519 досліджень зразків матеріалів жителів Житомирської області. Вінницький ОЛЦ інформує про проведення 14141 дослідження.
Нижче – кількість виявлених випадків у Житомирській та згаданих областях станом на ранок 18 травня 2020 року
Офіційну відповідь ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» на публікацію читайте тут
Нагадаємо, 6 травня 2020 року керівник Житомирського обласного лабораторного центру Зіновій Парамонов попередив керівників медичних закладів, що через завантаження лабораторії 7-9 травня не буде приймати матеріал на тестування коронавірусу методом ПЛР, окрім матеріалів від важкохворих на COVID-19 та малолітніх дітей. Ввечері цього дня до ОЛЦ завітав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко і розпорядився підготувати наказ про звільнення Парамонова. Натомість, колектив Житомирського лабораторного центру вважає звільнення Зіновія Парамонова «політичним» і підготував звернення до президента з проханням не допустити звільнення.
Врешті Парамонов залишився на своїй посаді, а Житомирський ОЛЦ тепер може робити більш ніж 100 тестів на добу: з 12 травня – понад 200 тестів, бо на роботу взяли ще двох спеціалістів; станом на 15 травня – до 350, бо додатково залучили вже трьох спеціалістів.
Як повідомляв Житомир.info, станом на 22:30 год. 17 травня у Житомирській області виявили 564 випадки коронавірусної хвороби. На ранок 18 травня в Україні лабораторно підтверджено 18616 випадків COVID-19, з них виявили упродовж останньої доби 325.
Динаміку поширення коронавірусу в Житомирській області дивіться тут