Місто

Житомирський виконком затвердив регламент роботи дитячих садочків в умовах карантину

26 травня 2020, 16:34

Обов’язки керівника дошкільного навчального закладу, вихователя, медпрацівника, інженера, двірника прописані у регламенті роботи дитячих садочків в умовах карантину. Для батьків розробили пам'ятку з рекомендаціями.

Відповідний регламент затвердили 26 травня під час позачергового засідання виконкому Житомирської міської ради.

«Хочу сказати, що департамент освіти підготував регламент, за яким має працювати заклад освіти в умовах адаптивного карантину. Він структурований таким чином: це і обов’язки керівника, обов’язково надані конкретні рекомендації, що потрібно робити, прописані головним державним санітарним лікарем в постанові №25. Я не буду перераховувати всі етапи, вони вже проговорені з кожним керівником, що він забезпечує, що контролює, що повинен робити працівник закладу. Крім того, працівнику закладу надана пам’ятка для того, щоб людина, коли йде на роботу, виміряла температуру, оцінила своє самопочуття, бо це на сьогоднішній день є головним. Медичний працівник вже до 07.30 год. виміряє температуру кожному працівнику і оцінить його стан, це є обов’язково, і вже з 07.30 ми починаємо роботу з дітьми. Далі по регламенту це те, що повинен робити з дітьми вихователь. І помічник вихователя, на якого зараз іде дуже велика нагрузка, і міська рада. І ми відповідно відновлюємо плату, яку ми започаткували на початку року, це 70% до їх заробітної плати, як премії. І медичний працівник у нас сьогодні отримує додаткову премію з міського бюджету, він сьогодні має в цих умовах велике навантаження. Працівники харчблоку: теж прописані в регламенті повністю їхні всі дії, сюди ми долучаємо інженера з охорони праці, він проводить інструктажі, він дивиться, чи є пам’ятки, слідкує за приготування розчинів, забезпечує контроль за дотриманням тих інструкцій. І двірнику закладу сьогодні додається додаткова робота, крім того, що треба замести і прибрати сміття, додається до його посадових обов’язків: дезінфікуючим розчином протягом дня він протирає лавочки, качельки. Відповідно, учасниками виховного процесу є батьки, ми прописали регламент і для батьків вихованців закладу. Кожний батько, який приведе свою дитину, отримає пам’ятку для батьків, там прописані елементарні речі, які обов’язково треба виконувати. Також прописано, що робити вихователю, медичній сестрі і керівнику закладу, якщо у дитини протягом дня погіршилось самопочуття. Всі ці моменти прописані у регламенті закладу», – повідомила заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Регламент попередньо затвердили у Держпродспоживслужбі.

«Ми його дали в Держпродслужбу, вони дали схвальний відгук, що даний регламент може працювати в закладах. Він відображає не тільки вимоги постанови санітарного лікаря, а й той санітарний регламент, який працював до сьогоднішнього дня з 2016 року. З 46 буде працювати 45 закладів. Один – це Вереси, там раніше інформувалось, що дві людини будуть відвідувати, потім одна, то для такої кількості заклад працювати не буде. Ми можемо запропонувати їм інший заклад. В регламенті зазначається режим роботи з 07.30 до 08.30 год.. Батьки приводять дітей на територію садочка, проводиться температурний скринінг у дитини. І закінчується з 17.00 до 18.00. Обов’язково провітрювання і обробка. Єдине, що ми не виконали, у регламенті прописано, що дитині треба застосовувати антисептики, ми говорили з санітарною службою, з батьками, але хоч ми і закупили всі гельові, ми виконаємо норму мити руки через кожні дві години. Сьогодні ми забрали тільки ворсові килими і м’які іграшки. Всі інші іграшки будуть використовуватись», – сказала Світлана Ковтуненко.

Дітям брати з собою свої іграшки до садочка заборонено, а батькам треба буде підписати інформативну згоду.

Детальніше з Регламентом роботи закладу дошкільної освіти в умовах адаптивного карантину можна ознайомитися тут..

Як житомирські садочки готуються приймати дітей дивіться у сюжеті

Як повідомляв Житомир.info, 26 травня 2020 року міський голова Сергій Сухомлин поінформував, що у 10 працівників житомирських садочків експрес-тест на коронавірус показав позитивний результат.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дитячі садочки карантин виконком зміни регламент  
Матеріали по темі