Суспільство

​Чат-боти для бізнесу: огляд та переваги

16 липня 2020, 13:45

Четверта промислова революція, що нині набирає обертів, включає одну з ключових напрямків еволюції бізнесу – автоматизацію процесів.

Передові рішення автоматизації запроваджуються як на рівні виробництва, так і у сфері маркетингу. Яскравим представником останньої є чат-бот. RostMedia пропонує детально ознайомитись з можливостями чат-ботів для бізнесу.

Чат-бот – це віртуальний співбесідник. Програма, що виявляє потреби та допомагає їх задовільнити.

Дана програма може бути застосована як альтернатива переписки, або навіть живої розмови з оператором кол-центру, менеджера з продажів та інших напрямків, що потребують контакту з клієнтом. Також чат-бот допомагає покращувати KPI (показники ефективності) багатьох напрямків діяльності компанії.

Изображение выглядит как снимок экрана

Автоматически созданное описание

За видами чат-боти розрізняють за наступними критеріями:

1.За навчанням. Чат-боти можуть використовувати машинне навчання та працювати з «живою мовою» людини, розрізняти її та знаходити правильні відповіді. Даний напрямок ще тільки починає розвиток, адже обробка мови розмовного стилю та її імітування все ще є гострою проблемою штучного інтелекту.

Інший вид чат-ботів за навчанням – скриптові. Усі можливі питання та відповіді попередньо створені та завантажені у чат-бот. Про них ми поговоримо трохи згодом.

2.За платформою впровадження чат-боти можуть інтегруватись у месенджери (Viber, Telegram, Facebook messenger), бути у вигляді онлайн-консультантів на сайтах, та інтегруватись у додатки для смартфонів.

Інтеграція чат-ботів у месенджери є найефективнішим варіантом на сьогодні, адже майже усі користувачі смартфонів користуються Viber, а Telegram вже наздоганяє лідера. Присутність бізнесу там де зручно клієнту – найкраща стратегія розвитку.

Изображение выглядит как снимок экрана

Автоматически созданное описание

За функціоналом чат-боти розрізняють за такими напрямками:

  1. Боти-консультанти. Надають відповіді на великий обсяг різноманітних питань про послугу, товар, чи умови участі у певному заході. Актуально для підприємств що продають технологічну продукцію, надають різноманітні послуги. Для великих підприємств це унікальна можливість покращити роботу HR та фінансових команд, надавши у чат-боті вичерпну інформацію різних напрямках для співробітників та робити розсилку новин безпосередньо у боті.
  2. Боти для збору даних найкраще підходять компаніям, що надають послуги за записом. Інтегрована з вашою CRM, система авторизує користувача та записує на обрану послугу без необхідності звернення до кол-центру. Також цей бот може містити модуль бота-консультанта та надавати відповідь на питання перед записом.
  3. Сервіс-боти стають вже інтернет-магазином, що інтегрований у месенджер.


Изображение выглядит как монитор, снимок экрана, сидит, компьютер

Автоматически созданное описание

Отже, резюмуючи вищесказане, визначимо головні переваги чат-ботів для бізнесу:

  1. Автоматизація кол-центрів
  2. Зростання кількості лідів (заявок, замовлень)
  3. Покращення комунікації зі співробітниками
  4. Безкоштовна розсилка повідомлень користувачам чат-боту
  5. Можливість проведення опитувань та збір відгуків у чат-боті
  6. Збільшення лояльності клієнтів

Розробка чат-ботів нагадує процес створення сайту, що включає програмну частину та панель адміністративного доступу. В агенції RostMedia ми покажемо вам наші реалізовані чат-боти та прорахуємо вартість розробки.

Телефон відділу продажів у Житомирі: (0412)47-00-47

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: чат-бот  
Матеріали по темі