За допомогою спеціальних транспортних вагів фахівці Укртрансбезпеки разом із патрульними поліцейськими перевіряють масу вантажівок, які рухаються по автодорозі Р-28 в бік Черняхова. За словами представників управління Укртрансбезпеки, наразі в області лише один подібний ваговий комплекс для вимірювання маси транспорту, але найближчим часом в регіоні може з’явитись ще декілька подібних.
«Ми бачимо тут ваговий комплекс конкретної конструкції. Такий комплекс у нас в області один. З 2017 року у нас є три пересувних габаритно-вагових комплекси, які можна розмістити на будь-якій рівній ділянці дороги, яка відповідає 255-му наказу щодо вимог облаштування майданчиків. Поки що ці комплекси знаходяться на обслуговуванні і на повірці в Києві. Після проведення профілактичних робіт вони повернуться до нас в область і ми будемо використовувати їх на інших майданчиках. Подібний майданчик в бетоні - він один, але ми вже неодноразово проводили наради зі Службою автомобільних доріг та департаментом регіонального будівництва, які є власниками автодоріг, щодо облаштування додаткових таких майданчиків в майбутньому. За 4 дні, коли ми відновили роботу, ми перевірили близько 300 транспортних засобів, 9 з них здійснювали перевезення із порушенням вагових параметрів», - розповідає начальник управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Юрій Осіпов.
Для тих водіїв, чиї вантажівки перевищують встановлені норми, передбачена відповідальність у вигляді штрафів.
«Якщо перевищення встановлює від 5 до 10% - це 500 неоподаткованих мінімумів, тобто 8,5 тисяч гривень. Якщо від 10 до 20% перевищення - це 1000 неоподаткованих мінімумів: це - 17 тисяч гривень. І понад 20% перевищення - це 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 34 тисячі гривень адміністративно-господарського штрафу. Крім того, перевізнику нараховується плата за проїзд. Якщо транспорт рухається з перевищенням дозволених норм, то є відповідна формула, затверджена до постанови Кабміну №879, де враховується відстань поїздки, яку здійснює перевізник, наскільки він перевищує допустиму норму і конструкція транспортного засобу. І сума такої плати може бути від декількох євро до кількох тисяч євро. Також є вимога, встановлена постановою Кабінету міністрів: при температурі повітря більше 28 градусів транспортним засобам з повною масою понад 24 тонни рух - заборонений. Дозволено тільки перевезення небезпечних вантажів і швидкопсувних», - пояснює Юрій Осіпов.
У патрульній поліції кажуть: проблема перевантаженого транспорту є доволі поширеною й іноді інспектори поліції можуть перевірити вагу транспорту і без використання вагових комплексів.
«Перевантажені автомобілі їздять не лише восени, вони їздять влітку та й загалом протягом року і цим, на жаль, псують наші дороги. Тому патрульні поліцейські завжди контролюють це спільно із працівниками Укртрансбезпеки. Також є можливість перевіряти фактичну масу вантажного транспорту без працівників Укртрансбезпеки за допомогою товаротранспортної накладної, а також технічних документів про реєстрацію автомобіля. За цими даними можна визначити вагу всього автопоїзда. Звичайно, такий метод може використовуватись. Але значно зручніше, коли є ваги, і коли ці матеріали згодом потрапляють до суду, то це значно більш дієвий інструмент», - каже пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.
Вже зовсім скоро розпочнеться сезон жнив і у поліції не виключають можливості того, що контроль за дотриманням вагових норм буде посилено.
«Звичайно, коли йде збір врожаїв, то посилення контролю є, але наразі ми бачимо планову роботу. Можливо, з часом будуть виїжджати додаткові екіпажі від Укртрансбезпеки і інспектори патрульної поліції будуть надавати їм допомогу. За необхідності посилення буде», - каже Ігор Іванюк.
Нагадаємо, житомирська фірма «Проспект-Проект» потрапила в ТОП-5 найбільших порушників габаритно-вагових норм.
Як
повідомляв Житомир.info,
перший в Житомирській області бетонний майданчик для
зважування вантажівок презентували 11 червня 2019 року. Розмістили його на
трасі Житомир-Черняхів.