Місто

Житомирські патрульні перевіряли, як водії надають перевагу в русі автомобілям швидкої допомоги

30 липня 2020, 14:28

У четвер 30 липня житомирські патрульні спільно із екіпажем швидкої медичної допомоги провели профілактичну операцію «Увага, спецсигнал». За словами правоохоронців, до кінця літа патрульні виконують цілий ряд профілактичних заходів, серед яких і подібні своєрідні нагадування водіям, що автомобілям, котрі обладнані проблисковими маячками та спеціальними сигналами, потрібно надавати перевагу у русі.

«На території області зараз проводиться ряд профілактичних заходів. Тобто, до кінця серпня ми будемо посилено працювати на напрямку безпеки дорожнього руху. Особлива увага приділяється основним порушенням правил дорожнього руху: проїзд перехресть, порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами, дотримання правил перевезення пасажирів. Також сьогодні буде відпрацювання по спецсигналах, проблисковим маячкам. Першою буде їхати карета швидкої медичної допомоги, з нею будуть їхати патрульні. Будуть вмикати проблискові маячки і з водіями, які не будуть надавати перевагу в русі кареті швидкої допомоги, патрульні будуть проводити профілактичні бесіди, а також в більш серйозних випадках, коли максимально ігноруватиметься швидка, будуть притягати до адміністративної відповідальності. Штраф не передбачає повторюваності. 510 гривень. І якщо водій на наступний день, або через 15 хвилин не надасть переваги, його знову ж таки можна буде притягнути до відповідальності», - розповідає пресофіцер патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.


У патрульній поліції наголошують: проводять подібні відпрацювання не для того, щоб просто покарати порушників, але й щоб нагадати усім учасникам дорожнього руху, що дуже часто від того, як швидко екіпаж «швидкої» добирається до місця виклику, може залежати людське життя.

«Водії транспортних засобів, які спеціально обладнані цими маячками, вмикають їх, а також спецсигнал не через те, що їм так хотілося, щоб швидше проїхати. Це серйозні ситуації, які потребують максимально оперативного реагування. Тому ми хочемо водіям вкотре нагадати водіям про необхідність дотримання правил дорожнього руху і надання переваги в русі транспортним засобам, які обладнані маячками, а також спецсигналами», - каже Ігор Іванюк.

Водій «швидкої» Володимир каже: зараз машини медиків пропускають частіше, втім, ще пів року тому ситуація на житомирських дорогах була дещо іншою.

«Як коли, в залежності на якого водія натрапиш. Якщо свідомий, то пропускає. Якщо не свідомий, то не пропускає. Зараз більш-менш пропускають, більше ніж пів року тому. Зараз більш свідомі зробились, мабуть. Стараємось об’їжджати, щоб якомога швидше потрапити. Один одному розповідаємо, де яка вулиця більш вільна і добираємося, як вже виходить», - розповідає водій швидкої допомоги Володимир Красицький.

У патрульній поліції закликають водіїв дотримуватись правил дорожнього руху і надавати перевагу у русі автомобілям з проблисковими маячками та спецсигналами.

Нагадаємо, житомирські патрульні 23 червня показали, як перевіряють дотримання швидкісного режиму на дорогах. Порушення правил дорожнього руху правоохоронці фіксують за допомогою пристроїв TruCam.

З 15 червня патрульна поліція Житомирської області проводила перевірки в громадському транспорті: перевіряла кількість пасажирів, яка не має перевищувати визначених норм, та дотримання маскового режиму в тролейбусах та маршрутках.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: патрульні швидка рух  
Матеріали по темі