Коростенський міськрайонний суд виправдав лікаря-хірурга, заступника головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності КЗ «Коростенська ЦРЛ», якого 3 квітня 2018 року затримали за підозрою в отриманні 3000 грн хабаря від громадянина за направлення документів на МСЕК для отримання групи інвалідності.
Відповідний вирок суду від 6 липня 2020 року оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У матеріалах суду зазначається, що громадянин Коваль в суді повідомив, що після отриманої в ДТП травми мав намір оформити документи на отримання групи інвалідності. Для цього прийшов у поліклініку, де лікар сказав, що «група йому не положена, але збирай документи». Тож чоловік вирішив, що потрібно дати хабаря. Пакет документів на МСЕК він подав наприкінці березня, а 3 квітня прийшов у поліклініку і приніс 3 тис. грн, про які йому (з його слів) сказав лікар. Але перед тим, 29 березня, прийшов до поліції і написав заяву про те, що в нього вимагають хабаря. Разом з тим, у суді він розповів, що є викривачем у аналогічних провадженнях.
Обвинувачений своєї вини не визнав і вважає усе провокацією та помстою. Грошей він не вимагав і не брав, звідки кошти взялися в його кабінеті – не знає. Більше того, на момент зустрічі у кабінеті 3 квітня пакет документів громадянина уже кілька днів, як був направлений на МСЕК.
Під час обшуку у кабінеті лікаря під папкою були виявлені купюри з люмінесценцією. Незначні сліди такої ж фарби були виявлені на змиві з правої руки лікаря. Проте сліди люмінесцентної фарби могли залишитися на пальцях після рукостискання або ж при торканні до ручки дверей, після того як за неї брався відвідувач. Крім того, змиви з рук лікаря бралися з порушенням, а саме без відповідної постанови прокурора. Тож суд не взяв до уваги даний доказ.
У справі також було помічено кілька неспівпадінь, одним з яких є те, що до ЄДРР 30 березня 2018 року було внесено відомості про злочин, який було вчинено і викрито 3 квітня 2018 року. Тож лише аналіз даного витягу з ЄДРР свідчить про передчасні припущення слідства та провокативний характер дій слідчих органів. Крім того виявлено, що у час, коли в кабінеті лікаря тривали слідчі дії та проводився обшук, в мережі інтернет вже було опубліковано ряд повідомлень про затримання підозрюваного в хабарництві лікаря.
Дослідивши матеріали, суд дійшов висновку, що вину обвинуваченого не доведено, тож ухвалив рішення визнати лікаря невинуватим та виправдати.
Нагадаємо, 3 квітня 2018 року прокуратура повідомила про затримання на хабарі у 3 тис. грн лікаря коростенської поліклініки.
Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2019 поліція повідомила, що на хабарі у 4 тис. грн затримали 59-річного керівника МСЕК у Коростишівському районі. Грошові кошти за підтвердження групи інвалідності йому передала 23-річна жінка. 30 січня 2020 року суд визнав невинуватим в отриманні хабаря і виправдав керівника Коростишівської МСЕК.