Суспільство

В Житомирській області суди оштрафували двох водіїв за порушення карантину та двох осіб за поширення фейків про коронавірус

6 серпня 2020, 12:23

В Житомирській області за червень-липень суди розглядали кілька десятків справ щодо порушення карантинних обмежень та поширення неправдивої інформації про коронавірус, але покарали штрафами лише кількох осіб.

Відповідні постанови оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі курсивом виділені цитати з постанов).

За поширення неправдивих чуток про коронавірус суд оштрафував двох громадян.

Коростенський міськрайонний суд 1 червня притягнув особу до адміністративної відповідальності за ст.173-1 КУпАП і наклав стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень 00 копійок та стягнув на користь держави 420,40 грн судового збору.

22.03.2020 року о 16-10 год., ОСОБА_1, в мережі Інтернет, із використанням власної електронної сторінки в мережі "Facеbook", здійснив поширення інформаційних дописів, які містять неправдиву інформацію щодо розвитку суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації на території України у зв`язку з поширенням вірусу "Covid-19", чим здійснив поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, та вчинив правопорушення, передбачене ст.173-1 КУпАП. До суду ОСОБА_1 не з`явився, хоча судом викликався неодноразово, не скористався своїм правом надати пояснення або спростувати обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення від 01.04.2020 року.

Житомирський районний суд 1 червня визнав особу винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддав адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень і стягнув у дохід держави судовий збір в сумі 420 гривень 40 (сорок) копійок.

22 березня 2020 року о 08 год. 33 хв. гр. ОСОБА_1 , умисно виклав публікацію в мережі Інтернет-соціальних спільнот «Фейсбук» «Підслухано у Черняхові» про те, що 6000 осіб інфіковано коронавірусною інфекцією в Україні, чим своїми діями поширив чутки та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173-1 КУпАП. ОСОБА_1 в судову засідання свою вину визнав повністю у вчиненні вказаного правопорушення, щиро розкаявся та пояснив, що він вчинив правопорушення не умисно та на даний час вилучив інформацію з сайту. Окрім того просив повернути протокол про адміністративне правопорушення для належного оформлення.

Також вдалося знайти чотири постанови про штрафи за порушення правил карантину.

Житомирський районний суд 25 червня визнав кухаря-адміністратора кафе «Пікнік» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.44-3КУпАП та наклав адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 тис. грн, і стягнув на користь держави 420 грн. 40 коп. судового збору.

Двадцять сьомого березня 2020 року о 13 год. 00 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи у приміщенні кафе «Пікнік» в смт. Гуйва, Бердичівське шосе, 64, Житомирського району, де, будучи кухарем-адміністратором цього кафе не припинив його роботу та продовжував приймати відвідувачів, усупереч ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та положенням Постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №211 від 11.03.2020.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується матеріалами справи, зокрема, фотокартками, з яких вбачається, що кафе «Пікнік» здійснює обслуговування відвідувачів, що узгоджується із рапортом працівника поліції про те, що працівники кафе «Пікнік» 27.03.2020 здійснювали приготування замовлень для відвідувачів та обслуговували громадян на території кафе. Таким чином, суд дійшов висновку, що у діяхОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, а саме порушення правил щодо карантину людей.

Черняхівський районний суд 29 липня визнав продавчиню кіоску винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП та наклав на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 тис. грн, й стягнув судовий збір в розмірі 420,40 грн.

ОСОБА_1 16.06.2020 року о 10:40 год., перебуваючи на своєму робочому місці в кіоску "Капітан", що в смт.Черняхів, вулиця Коростенська, 33, Житомирської області, здійснювала реалізацію харчових продуктів без засобів індивідуального захисту (рукавичок, маски), чим порушила правила карантину, а саме: п. 8 постанови КМ України № 211 від 11.03.2020 року Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19. Вищевикладене стверджується матеріалами справи.

На підставі викладеного, приходжу до висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушниця про час та місце судового розгляду сповіщався належним чином. Незважаючи на це у визначений час в судове засідання не з`явився, клопотання про відкладення розгляду справи не надіслала, про причини неявки не повідомила.

Черняхівський районний суд 31 липня покарав двох водіїв районного відділу освіти, оштрафувавши кожного на 17 тис. грн.

ОСОБА_1 23.06.2020 року о 08:25 год., здійснював перевезення пасажирів транспортним засобом БАЗ А079, д.н.з. НОМЕР_1 , у кількості 26 чоловік, чим порушив п.7 пункту 3 Постанови КМУ №392 від 20.05.2020 року "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів".

ОСОБА_1 23.06.2020 року о 08:40 год., здійснював перевезення пасажирів транспортним засобом I-VAN "А07А1-11", д.н.з. НОМЕР_1 , у кількості 26 чоловік, чим порушив п.7 пункту 3 Постанови КМУ №392 від 20.05.2020 року "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів".

Нагадаємо, станом на кінець травня поточного року Житомирська область була серед лідерів за кількістю розглянутих судами протоколів на поширювачів неправдивої інформації про коронавірусну хворобу.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області суди розглядали адміністративні справи стосовно священнослужителів, які у період пандемії коронавірусу проводили релігійні заходи з недотриманням карантинних норм, але нікого не оштрафував.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус суд фейк карантин штраф  
Матеріали по темі