У місті Бердичів Житомирської області 32-річного чоловіка оштрафували за зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації: місцевий житель купив брелок-м’ячик зі «шпигунськими» функціями.
Про це 19 серпня повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.
«Згідно з матеріалами управління СБУ в Житомирській області, які надійшли до Бердичівського міськрайонного суду, чоловік в одному з поштових відділень міста отримав бандероль із технічним пристроєм, ззовні схожим на брелок у формі футбольного м’яча, всередині якого було вбудовано фотокамеру і мікрофон», – йдеться у повідомленні.
Отриманий ґаджет бердичівлянин зберігав не довго, бо невдовзі ним зацікавились співробітники СБУ. Дії чоловіка були кваліфіковані за статтею 195-5 КУпАП (незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації).
На суд чоловік не з’явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності, вину визнав.
Крім зізнання, винуватість чоловіка, серед іншого, доводиться і висновком проведеної експертизи, відповідно до якої, досліджуваний технічний засіб знаходиться у робочому стані та належить до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.
Враховуючи характер вчиненого, особу порушника та ступінь його вини, суд призначив чоловіку адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – це 850 гривень. Брелок із прихованими камерою та мікрофоном конфіскують.
Протягом десяти днів із дня винесення на постанову можна подати апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного суду.
Як повідомляв Житомир.info, у 2012 році в Житомирі засудили двох братів, 23-х та 19-ти років, які налагодили незаконний збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Спецзасоби для прихованого прослуховування і негласної відеозйомки були замасковані під різні канцелярські та побутові предмети (настільні електронні годинники, кулькові ручки, пульти дистанційного керування для автосигналізації, ґудзики тощо). Молодикам призначили покарання у виді штрафу у розмірі 1 700 і 850 гривень відповідно.
У 2014 році в Житомирській області співробітники СБУ затримали 27-річного жителя одного з районних міст, який налагодив контрабанду заборонених до продажу спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Чоловік розповсюджував пристрої для прослуховування і кулькові ручки з відеокамерами.