Зранку 23 серпня кілька десятків житомирян прийшли на майдан Корольова на святкування Дня Прапора.
Урочиста частина почалася з підняття синьо-жовтого стягу та виконання гімну. До церемонії підняття прапора долучилися представники влади, військові та рідні загиблих в АТО та ООС.
Після цього всі присутні рушили колоною до алеї Слави, що на майдані Соборному, аби вшанувати тих, хто загинув на Сході країни. Вже там, на Соборному, поіменно згадали загиблих Героїв та поклали квіти до меморіальних стендів.
Присутні зауважили: незважаючи ні на що треба пам'ятати про державні свята та вшановувати пам`ять загиблих бійців.
«Важливо пам’ятати про такі події незалежно від того, є карантин або відсутній карантин. Добре, що такі заходи є, з дотриманням дистанції та карантинних заходів. Але такі заходи мають бути, ми маємо пам'ятати про загиблих воїнів і тих воїнів, які зараз знаходяться на Сході країни, боронять наші кордони», – говорить волонтер Ніна Шепетуха.
Про День Прапора та його значення розповіли рідні загиблих Героїв.
«Завжди намагаємося з дітьми вшанувати пам'ять, ми завжди підтримуємо українські традиції, завжди шануємо наших Героїв. Маю надію, що всі пам’ятають про це свято, про наших хлопців, тому що немає майбутнього без того, чого не було і не сталося у нашій державі», – ділиться сестра загиблого Героя Юлія Запорожцева.
Катерина Петракович, яка прийшла на заходи з дітьми, називає День прапора «святом душі».
«Це державне свято, свято у душі, яке ми, українці, з року в рік несемо, своїм дітям передаємо, навчаємо їх бути патріотами. Патріотами народжуються в душі», – каже Катерина Петракович.
«Для мене прапор – це як лице країни», – говорить син загиблого Героя Артем Петракович.
Як проходили урочистості з нагоди Дня Прапора у 2019 році, дивіться тут
Як повідомляв Житомир.info, 17 серпня 2020 року в Житомирі скликали позачерговий виконком задля вирішення двох питань, які стосуються проведення у місті масових заходів, зокрема, святкування Дня прапора, Дня незалежності та проведення фестивалю «Korolev Avia Fest».