1 вересня читачі повідомили Житомир.info про спалах хвороби COVID-19 серед працівників диспетчерської служби швидкої медичної допомоги у Житомирі.
«Прошу розмістити інформацію і провести журналістське розслідування щодо замовчування факту хвороби COVID-19 в диспетчерській службі швидкої допомоги в кількості 15 осіб», – написав читач.
Начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик у коментарі Житомир.info розповів, що інформація лише частково відповідає дійсності: коронавірус виявили у п’яти працівників диспетчерської служби КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради.
«Дійсно, упродовж приблизно трьох тижнів у кількох працівників диспетчерської служби «швидкої» допомоги діагностували COVID-19. Мова йде про п’ять осіб: у двох пацієнтів ІФА-тест виявив імуноглобулін типу G, тобто люди перехворіли раніше і вже не розповсюджують вірус. ПЛР-тест у них показав негативний результат. Ще троє інфікованих вже протягом досить тривалого часу перебувають у житомирській міській лікарні №1», – розповів Микола Суслик і зазначив, що йдеться про побутове джерело інфікування.
Працівники диспетчерської служби не контактують з пацієнтами і медперсоналом, адже перебувають в окремому приміщенні, наголошує начальник УОЗ. Він також пояснює: чутки про зараження 15 осіб могли з’явитися у зв’язку з тим, що на зміні в диспетчерській службі працює саме таке кількість осіб. І усіх їх як контактних перевіряли на наявність вірусу в організмі, однак у переважної більшості хвороби не виявили.
«Це поодинокі випадки. Спочатку занедужала одна людина. Згодом – ще двоє. Але на зміні десь 13-15 осіб, тому всіх контактних обстежили. Як я вже казав, двоє з позитивним ІФА тестом не становлять небезпеки для оточуючих, адже вже давно перехворіли. Інші троє – у лікарні. Отже, жодної загрози роботі диспетчерської служби і швидкої допомоги в цілому нині немає», – запевнив Микола Суслик.
Як повідомляв Житомир.info, 31 серпня 2020 року на щотижневому брифінгу в Житомирській облдержадміністрації начальник управління охорони здоров’я Микола Суслик розповідав, що у Коростишівському районі зафіксували два повторні інфікування COVID-19 серед лікарів.