Житомир - багатонаціональне місто, в якому поруч живуть православні віряни, католики, мусульмани та євреї. В центрі міста знаходиться одразу кілька релігійних споруд.
2 вересня журналісти Житомир.info вирішили поцікавитись, який вигляд мають церкви та релігійні споруди в центральній частині міста.
В сквері за будинком правосуддя розташовано відразу дві будівлі релігійного призначення: Хрестовоздвиженська церква та Кафедральний костел Святої Софії.
Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор побудований на Замковій горі в 1900 році на місці дерев’яної церкви, спорудженої ще в XVII столітті. Левову частку грошей на будівництво виділив Священний синод Російської православної церкви - 62890 рублів. У 2011 році приміщення Хрестовоздвиженської церкви було передано Українській православній церкві Московського патріархату.
Кафедральний костел Святої Софії — римо-католицький храм, який побудовано ще в 1746 році. Будівля є однією з найстаріших пам'яток архітектури Житомира державного значення, яка збереглася до наших днів. У 2011 році перед собором Святої Софії був встановлений пам'ятник Папі Римському Іоанну Павлу II.
Спасо-Преображенський собо́р — пам'ятник архітектури державного значення, один з найбільших православних храмів України. Будувати собор почали в 1851 році, проте в 1853 будівля завалилася. Остаточно завершити будівництво вдалось в 1874 році. Зараз це - кафедральний собор Житомирської єпархії УПЦ (Московського патріархату).
Свято-Успенський архієрейський собор на Подолі побудовано 1874 році. Нині тут служать священики УПЦ (Московського патріархату). Поруч розташовано будинок архієрея Української православної церкви (Московського патріархату), митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима.
Свято-Михайлівський кафедральний собор — пам'ятка архітектури місцевого значення і храм Православної церкви України. Собор побудований у 1856 році на кошти житомирського купця Михайла Хаботіна. Свято-Михайлівський собор є єдиним українським храмом, де триває процес відновлення старовинного українського розпису.
Семінарський костел Святого Іоанна з Дуклі в Житомирі — пам'ятка архітектури національного значення. Будівля побудована в 1838—1842 рр. як костел Луцько-Житомирської духовної семінарії замість згорілого храму монастиря францисканців, заснованого в 1763 р. В різні періоди історії в будівлі була розташована філармонія, обласний будинок народної творчості і відділ природи краєзнавчого музею. Келії монастиря до 2006 року використовували під обласний військкомат. Релігійну споруду повернули віруючим, а освячення храму відбулося 25 жовтня 1997 року.
Житомирська синагога була побудована на початку ХХ століття на місці дерев'яної молитовної школи Товариства рознощиків на кошти, які пожертвував житомирський міщанин М.О. Гітман. В 2010-х роках будівля занепала, втім, 23 вересня 2014 року, у переддень Рош а-Шана (єврейського Нового року), у Житомирі урочисто заклали першу цеглину стіни нової синагоги. В серпні 2018 року нова синагога почала працювати на постійній основі, хоча оздоблення внутрішніх приміщень ще тривали.
Які краєвиди відкриваються навколо Замкової гори, де за легендою заснували Житомир дивіться в сюжеті від 12 серпня 2020 року
Наскільки доступними є береги Тетерева в Житомирі від набережної до гідропарку дивіться у відеосюжеті, відзнятому 29 січня 2020
Маслозавод, теплиці та городи на берегах Тетерева за бердичівським мостом на виїзді з Житомира можна побачити у відеосюжеті від 7 липня 2020 року
Зелені береги, міні водоспад та сміття: який вигляд має річка Кам’янка у Житомирі, дивіться у сюжеті від 13 липня 2020 року
Який вигляд має Чуднівський міст у Житомирі дивіться у фоторепортажі від 13 липня 2020 року
Який вигляд мають Соколовський та Богунський кар'єри та скільки житомирян там відпочиває можна подивитися у сюжеті від 6 липня 2020 року