Події

​Керівнику житомирської фірми повідомили про підозру в розтраті 1 млн грн на будівництві сільської амбулаторії

8 September 2020, 15:42

СБУ задокументувала розкрадання бюджетних коштів під час будівництва амбулаторій в Житомирській області.

Про це 8 вересня повідомила пресслужба Служби безпеки України.

«На Житомирщині Служба безпеки України задокументувала розкрадання коштів місцевого бюджету, виділених на будівництво сільської амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги. За попередніми даними слідства, у 2018 році Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА оголосив низку тендерів на будівництво 22 сільських амбулаторій з житлом для лікарів у різних районах регіону. Переможцем у торгах на будівництво 9 з них стало приватне будівельне підприємство з Житомира», - йдеться у повідомленні.

Співробітники СБ України здійснили перевірку одного із незавершених об’єктів у селі Радомишльського району. На його будівництво з бюджетів різних рівнів заплановано виділити 6,7 мільйона гривень, майже 4,6 з них уже перераховано підряднику. Правоохоронці зафіксували невідповідність обсягів виконаних підрядних робіт, відображених комерсантом у актах, із реально виконаними. До переліку підрядник вніс «виконані» роботи, які взагалі не виконувалися. Також було виявлено свідоме завищення кількості використаних будівельних матеріалів.

Крім того, оперативники спецслужби задокументували технологічні порушення під час здійснення будівельних робіт, які можуть вплинути на тривалість та безпечність експлуатації об’єкта.

У пресслужбі прокуратури Житомирської області зазначили, що за результатами проведених будівельно-технічної, судово-економічної та інших експертиз встановлено невідповідність обсягів виконаних підрядником робіт відомостям, відображеним у документації, а саме, завищення вартості виконаних будівельних робіт на загальну суму понад 968 тис грн. Унаслідок цього службовими особами підрядної організації привласнено бюджетні кошти на зазначену суму.

«Керівнику будівельного приватного підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України», - повідомили в СБУ.

Також в СБУ зазначили, що наразі тривають будівельно-технічні експертизи на всіх об’єктах будівництва сільських центрів надання первинної медико-санітарної допомоги на Житомирщині. Перевіряється причетність до протиправної діяльності посадових осіб, до чиїх обов’язків належить контроль за якістю та обсягами виконаних підрядних робіт.

Документування оборудки проводили співробітники Управління СБ України у Житомирській області спільно зі слідчими ГУ Нацполіції в Житомирській області під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.

За даними ресурсу ProZorro, у 2018 році департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА провів тендери та уклав 22 договори на будівництво сільських амбулаторій на 1-2 лікарів з житлом. Вартість кожного договору становила понад 6,5 млн грн. Договори були укладені з п’ятьма фірмами-підрядниками, при цьому найбільшу кількість договорів було укладено з ПП «Прогрес-Буд».

Серед 22 сіл Житомирської області, в яких мали з’явитися нові амбулаторії, два - в Радомишльському районі: села Борщів та Ірша. Обидва тендери на будівництво в них амбулаторій виграло ПП «Прогрес-Буд».

ПП «Прогрес-Буд» - житомирська фірма створена 16 років тому та зареєстрована в квартирі багатоповерхівки на вулиці Крошенській. Статутний капітал підприємства – 200 грн. Керівником і власником компанії, основним видом діяльності якої є знесення, є Дмитро Парфенюк. За останні 3 роки не менше 5% від всіх завершених закупівель було розірвано по вині постачальника.

Нагадаємо, у жовтні 2019 на брифінгу в Житомирській ОДА розповіли про цинізм при будівництві 22 нових сільських амбулаторій, які за однаковими проєктами мали бути зведені упродовж 7 місяців, проте роботи по жодній з них досі не завершені.

Як повідомляв Житомир.info, у вересня 2018 року ОДА анонсувала початок будівництва в Житомирській області 22 нових амбулаторій з проживанням для 1-2 лікарів. В листопаді повідомляли, що вже почали будівництво трьох амбулаторій. На початку березня 2019 року ОДА інформувала, що вже майже завершили зведення стін на 18 об’єктах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: амбулаторія тендер будівництво Прогрес-Буд СБУ розтрата  
Матеріали по темі