Місто

​Чого не вистачає Житомиру на шляху до європейських стандартів та економічного розвитку

14 вересня 2020, 14:57

Останні десятиліття сучасний світ став на шлях стрімкого розвитку та інновацій, практично кожна галузь науки, промисловості, побутового обслуговування зазнала кардинальних змін, спрямованих на удосконалення та створення комфортних умов для життя. В таких умовах природніми є урбанізаційні процеси, в яких активно зростає значення міста, і не просто міста – як щільного, перенаселеного та перенасиченого територіально-адміністративного центру, що стягує до себе та акумулює усі ресурси з навколишніх територій, а зручного, комфортного, продуманого громадського простору.

Житомир – місто, яке взяло курс на сучасний європейський розвиток. Принаймні більшість житомирян бажають бачити його саме таким: зі зручними та комфортними житловими масивами, розвиненою інфраструктурою, привабливими природніми та штучними зонами відпочинку, сучасними культурними та освітніми просторами і , звісно ж, з гарними умовами для фінансового розвитку: підприємництвом, інвестиційними проєктами, бізнес-інноваціями та успішним економічним зростанням.

Саме цим вирізняється сучасне місто, в якому хочеться жити, творити, навчатися, працювати. Однак чи відповідає сучасний Житомир таким критеріям, наскільки привабливим є наше місто? Якщо поглянути на нього з висоти пташиного польоту – вражає компактність, близькість до природних красот Тетерева та зелених лісів навкруги і, водночас, зосередженість на центральній частині міста, у якій вирують усі сфери життя. Втім варто спуститися на землю і пройтися цими центральними вулицями Житомира – і враження кардинально змінюються: відсутність єдиної концепції, розрізненість стилів, хаотичність, невдале поєднання сучасного дизайну та старої архітектури.

Взяти хоча б вулицю Київську, яка б, за прикладом інших розвинених міст, могла б стати діловим центром Житомира зі щільною бізнес забудовою, зручним розміщенням офісів, фінансових структур, торговельних центрів, закладів обслуговування. Проте сучасної забудови, притаманної діловим районам європейських міст, тут не зустрінеш. Вулиця перенасичена різнобарвними вивісками та рекламою, офісами, магазинчиками та кав’ярнями на перших поверхах житлових будинків ще радянської забудови. Але прикро вражають ще й непоодинокі будівлі-пустки, давно покинуті господарями. Вони доживають свого віку з обшарпаними та розмальованими стінами, розбитими вікнами, які поступово руйнуються і становлять небезпеку для перехожих. Не рідно за занедбаними стінами з’являються постояльці зі згубними звичками.

Саме так було з двоповерховою будівлею колишнього радіовузла в самому серці Житомира, на Київській, 40. Споруда безгосподарно занепадала багато років і «прикрашала» місто облупленою штукатуркою, давно вицвілою фарбою, обписаними, заґратованими вікнами, за якими час від часу знаходили тимчасовий притулок безхатьки. Таку картину доповнював бетонний паркан вздовж вулиці.

Так тривало доти, доки не з’явився інвестор, який викупив занедбане приміщення з ідеєю побудувати на цьому місці надсучасний Бізнес-центр. Амбіційний архітектурний проєкт, який вже почали втілювати в життя, передбачає поєднання:

  • надійної монолітно-каркасної конструкції з застосуванням технічних та інжинірингових новинок в галузі будівництва,
  • зручної для ведення торгівлі та бізнесу внутрішньої інфраструктури з наземним паркінгом (автостоянкою) та відкритим «зеленим» простором на даху,
  • привабливого дизайну в стилі біо-тек з ажурним скляним фасадом та підсвіткою в темну пору доби,
  • благоустроєм прилеглої території з зеленими насадженнями та дитячим майданчиком.

Такий сучасний торговельно-офісний центр має усі шанси стати «родзинкою» ділового Житомира, привабити бізнес-партнерів, інвесторів, а ще показати на прикладі архітекторам і забудовникам, в якому напрямку потрібно рухатися, аби наблизити наше місто до європейських стандартів, де сучасні ділові квартали вдало вписуються в комфортний та зручний громадський простір.

Адреса офісу: місто Житомир вул. Київська, 35

Телефон: 096 096 20 10

https://www.facebook.com/centrzh/

https://www.instagram.com/business_centre_zhytomyr

http://bc.zt.ua//

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бізнес-Центр Бізнес-Сіті офіс  
Матеріали по темі