Влада

Депутати Житомирської облради двічі голосували за дострокове розірвання контракту з директором КНП «Обласний центр крові»

8 жовтня 2020, 12:53

Депутати облради запропонували достроково розірвати контракт з директором комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради Анатолієм Чугрієвим.

Питання розглядали на черговій сесії облради 8 жовтня. Причиною стало намагання керівника комунального підприємства здати в оренду приватній фірмі весь центр та накази про закриття Коростенського і Новоград-Волинського відділень заготівлі крові, які потім були скасовані.

«В 1998 році в Центрі крові був капітальний ремонт і більше ремонту немає, 82% обладнання мають вже вдвічі перевищений термін життя, автоматизація процесів становить 20%. В 2008 році була не прийнята програма розвитку службу крові, в 2012 році – не прийнята. Потреба в коштах на 9 місяців 2020 року становила 9 мільйонів, субвенцію ми отримали в 3,8 мільйона, навіть на зарплату не вистачало. Але на сьогодні ми виплатили всю зарплату і виконуємо всі фінансові зобов’язання», - пояснив Анатолій Чугрієв.

Після цього голова облради Володимир Ширма поставив на голосування пропозицію щодо розірвання контракту керівником КНП «Обласний центр крові», зауваживши, що така пропозиції надійшла від кількох депутатів: Кізіна, Рудченка, Нусбаума, Нагорняка, Науменка.

Перед голосування депутатка Олена Розенблат хотіла почути пояснення юридичного відділу про законність такого рішення, щоб потім не прийшлося виплачувати компенсацію, якщо Чугрієв через суд скасує своє звільнення.

«Станом на сьогоднішній день жодних документів від депутатів обласної ради щодо цього питання не надходило, проєкт рішення з даного питання не опрацьовувався, коментувати законність чи незаконність було б некоректно», - пояснив представник юрвідділу.

Але голова регламентної комісії, юрист Сидір Кізін наполягав, що питання треба включити в порядок денний і проголосувати. За включення питання в порядок денний проголосували 38 з 49 присутніх депутатів – рішення прийняте. А за розірвання контракту з Чугрієвим не вистачило двох голосів: з 48 присутніх в залі 31 проголосував «за», всього в облраді 64 депутати, тому для прийняття рішення треба мінімум 33 голоси.

За наполяганням Кізіна депутати повернулися до голосування з цього питання й з нову не хватило голосів – лише 32 «за».

Після цього голова обласної ради вирішив підсумувати голосування.

«Центр переливання крові без величезних інвестицій існувати не буде. І тому депутатам наступної каденції разом з обласною адміністрацією треба буде приймати свої перші рішення по Центру крові, непопулярні, або ще якість, але вони змушені будуть. Якщо вони цього не зроблять – Центр не буде існувати», - наголосив Володимир Ширма.

Він зауважив, що коли в грудні 2019 року продовжували контракт з Анатолієм Чугрієвим (до 18 березня 2025 року – ред.), то управління охорони здоров’я Житомирської ОДА було категорично проти.

Нагадаємо, на сесії Житомирської обласної ради 25 червня 2020 року депутати бурхливо обговорювали питання оренди комунального майна, зокрема – намір приватної фірми «Біофарма» взяти в оренду приміщення КНП «Обласний центр крові», де 3900 кв.м значились як «вільні».

Як повідомляв Житомир.info, у серпні 2015 року представники «Біофарми» вели перемовини з тодішньою владою області і заявили про готовність інвестування близько 40 млн грн у житомирський Центр крові. Постійна комісія з питань охорони здоров’я Житомирської обласної ради рекомендувала зняти це питання з розгляду сесії та доопрацювати. На сесії 10 вересня 2015 року говорили доцільність реорганізації Центру крові й тодішній начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Олександр Торбас зазначив, що під час війни стратегічне підприємство не можна віддавати у приватну власність. 7 лютого 2018 року голова обласної ради Володимир Ширма та його заступники Сергій Крамаренко і Максим Вілівчук зустрічалися з представниками фармацевтичної компанії «Біофарма», яка пропонувала інвестувати кошти в Житомирський обласний центр крові.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі